Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet bérmálkozni elsőáldozás...

Lehet bérmálkozni elsőáldozás nélkül?

Figyelt kérdés
Nyáron osztálykiránduláson haverommal elmentünk szabad program alatt templomba. Talán az otthon távolsága miatt, vagy nem tudom, de életemben először gyóntam (barátom nem, ő nem katolikus), utána pedig részt vettünk a szentmisén és magamhoz vettem az ostyát. Na már most, akkor kell otthon elsőáldozni, mert gyakorlatilag ez volt az 'első', akkor már nem lehet még egy, nem?
2010. aug. 14. 06:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit furcsán csináltad. Amikor gyóntál,mondtad,hogy te még eddig nem gyóntál és nem áldoztál? Nem kell megegyszer "elsőáldoznod",de bérmálkozni csak megfelelő oktatás után lehet. Otthon menj el a pélbániára,ott minden felvilágosítást megkapsz.
2010. aug. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Itt olvashatsz a szentségekről: [link]
2010. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell bérmálkozni elsőáldozás előtt, de feltétel, hogy meg legyél keresztelve.
2010. aug. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!