Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszik olyan sokan azt,...

Miért hiszik olyan sokan azt, hogy csak az üdvözül, aki jól viselkedik?

Figyelt kérdés
2021. jan. 7. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Mert aki rosszul viselkedik, az nem üdvözülhet.
2021. jan. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Talán, mert ezt tanították nekik azok, akik maguk sem tesznek többet ennél.

Vagy félnek az egyházfők, hogy embereket vesztenének ha megtanítanák nekik a Bibliában leírtak szerint, hogy Isten imádata többet foglal magában.

A cselekedetek könyve, de akár a Biblia más részei is tájékoztatnak arról, hogy magas szintű erkölcsi elvek alapján él a keresztény. S vannak "parancsolatok" amiket bekellene tartani, ha bizonyitani szeretnénk szeretetünket, Krisztus, és Isten iránt.

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.

A biblia, vagy akár Jézus szavai alapján, a parancsolatok, nem merülnek ki a "jó viselkedésben".

2021. jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2# Most ugyanazt írtad le, amit én kérdeztem, hogy te szerinted az üdvözül, aki helyesen viselkedik, hisz a magas szintű erkölcsi elv pontosan ezt jelenti. Tehát neked ezt tanították és mellé azt is, hogy aki ugyanezt hiszi, de nem tanú, azt meg kell szólni. Csodálatos vagy ma is.
2021. jan. 7. 09:36
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Living, vagy ki tudja éppen ma milyen néven futtatja magát, mindig csodálatos 🥰
2021. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha robbantasz biza 60 szűz vár rád a túlvilágon
2021. jan. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

"aki helyesen viselkedik, hisz a magas szintű erkölcsi elv pontosan ezt jelenti."

Sokkal több mindent foglal magában, mint magas erkölcsi elvek betartását.


Megismétlem amit irtam, mert ezt kihagytad:

"A cselekedetek könyve, de akár a Biblia más részei is tájékoztatnak arról, hogy magas szintű erkölcsi elvek alapján él a keresztény. S vannak "parancsolatok" amiket bekellene tartani, ha bizonyitani szeretnénk szeretetünket, Krisztus, és Isten iránt.

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.

A Biblia, vagy akár Jézus szavai alapján, a parancsolatok, nem merülnek ki a "jó viselkedésben".


Tehát jóval több, mint a "erkölcsi jó viselkedés"

2021. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem te saját magad sem érted. Nem tudsz mást csinálni ahhoz, hogy betartsd a saját magad elé állított erkölcsi normákat, minthogy jól viselkedsz. Szimpla viselkedésen alapuló vallásban hiszel. Számodra nincs kegyelem, ahogy te sem kegyelmezel ugye nem-tanú éhezőkön, ahogy ezt már elmondtad máshol.

Nálatok kizárólag a viselkedést figyelik, hogy szabálykövető e. Szeretem felhozni a dohányzást, mert míg nálatok az kizáró ok, addig a Biblia meg sem említi és ez egy nagyon jó példa arra, hogy ti kitaláltátok kegyelem híján, hogy szerintetek mit kell csinálni és még ha nem is biblikus, de ragaszkodtok hozzá és meg is követelitek.


De nektek is az a szerencsétek, hogy Krisztus fog megítélni és nem más. Mert így még van nektek is talán remény.

2021. jan. 7. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Az is probléma, hogy a 2/6. nem értelmezte helyesen a kérdést.


"csak az üdvözül, aki jól viselkedik"


Tehát a jó viselkedés elengedhetetlen az üdvözüléshez, de nem állítja senki, hogy elégséges lenne.

2021. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2021. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!