Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi egyik szóhasznála...

Jehova tanúi egyik szóhasználata az, hogy Isten felhasználja az embereket. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Még egy adventista előadótól hallottam ezt.


Tényleg ilyen lenne az Isten? Noha én nem hiszek benne, de ez nem szimpatikus, engem csak ne használgasson, én nem vagyok tárgy!


2021. jan. 9. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
A JT egy eretnek szekta, minden szavuk hazugság és tévtanítás.
2021. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Ez keresztény tanítás és ha pl meg akar menteni valakit, akkor azt használ, akit akar, joga van hozzá. Lehet, hogy egyszer engem fog arra használni, hogy a te életedet mentse, ki tudja. De időben szóljál majd, hogy te ebből nem kérsz és inkább meg akarsz halni, mert milyen már, hogy használ az Isten...
2021. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Igen. Isten felhasználja az embereket, a az akaratának végrehajtásához.
2021. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:
13%

Szia

Igen, felhasználja az embereket, ilyen volt Ábrahám, Izsák, Mózes, Ézsaiás, Jeremiás, Dániel,..... sőt Még Krisztus is azért jött a földre, hogy végrehajtsa Isten akaratát...és önként meghaljon Érted, hogy jövőd lehessen :-)

2021. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Isten küldetést ad az embereknek, amit vagy felismer az ember, vagy nem. Az embernek van szabad akarata, jogában áll nem vállalni a küldetését, de akkor kevésbé fogja jól érezni magát az életben.
2021. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4


Nem igazán hiszek ebben a mesebent. Ha van Isten, feltehetően nem olyan, amilyennek a vallások mondják.

2021. jan. 10. 19:17
 7/7 A kérdező kommentje:
*mesében
2021. jan. 10. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!