Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen nevet ismertetett meg...

Milyen nevet ismertetett meg Jézus az alábbi biblia versben?

Figyelt kérdés
János.17:6."Megismertettem a nevedet azokkal az emberekkel, akiket nekem adtál a világból.A tied voltak,te pedig nekem adtad őket,és megfogadták a szavadat".

2021. jan. 10. 18:45
1 2 3 4
 11/40 szp72 ***** válasza:
100%

"Szenteltessék meg a te neved!" vagyis a te személyed. A Bibliában ugyanis még ismeretlen a meglehetősen elvont "személy" fogalma, hanem a "név" helyettesíti ezt a jelentést.


Például: "Hívd segítségül az Úr nevét!" vagyis az Úr személyét, az Urat magát, hiszen egy név valójában senkinek se tud segíteni.


"Megismertettem nekik nevedet" vagyis a te személyedet. JHVH (Jahve) nevet nem kellett megismertetni senkivel, mert azt mindenki ismerte, hiszen benne volt minden ószövetségi iratban. Az Atya személyét azonban lényegében senki se ismeri csak egyedül a Fiú (Mt 11,27), ezért kellett megismertetnie.


Az evangéliumok tanúsága szerint Jézus soha nem szólította meg Istent a JHVH névvel, de még csak Úrnak sem, ami egyesek szerint a JHVH áthamisítása, mindig csak az Atya megszólítást használta és a tanítványait is erre tanította, ahogy ezt a mintaimában a Miatyánkban is látjuk. S persze Jézus Lelke, a Szentlélek is arra tanít, hogy Istent Atyának szólítsuk:


"Nem a szolgaság lelkét kaptátok ugyanis, hogy ismét félelemben éljetek, hanem a fogadott fiúság Lelkét nyertétek el, általa kiáltjuk: Abba, Atya! A Lélek maga tesz tanúságot lelkünkben, hogy Isten gyermekei vagyunk." (Róm 8,15-16)

2021. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 szp72 ***** válasza:
100%

Én a magam részéről nem akarok elvenni senkitől semmilyen nevet, főleg nem Istentől. Isten neve Jahve, ez az Ószövetségben a legfontosabb és leggyakoribb neve.


Az újszövetségi időkben is mindenki ismerte ezt a nevet, csak nem ejtette ki, ez volt a szokás. Az evangéliumok szerint Jézus és apostolok alkalmazkodtak ehhez a szokáshoz, mert ők se mondják soha, és senkivel sem vitatkoznak ezen.


Jézus tanítása éppen arról szó, hogy annyira belsőséges kapcsolatunk lehet az Istennel, hogy szólíthatjuk őt Atyának, ahogy ő maga is mindig ezt teszi. Ki szólítja az apját a hivatalos nevével? Szinte senki. Én tudom, hogy apámat hogy hívták, de sose szólítottam a hivatalos nevével, hanem mindig is apámnak neveztem.


Jehova tanúi, amikor az Újszövetségbe beleteszik a Jehova nevet valójában hamisítanak, mert többre becsülik a saját okoskodásukat, a saját emberi bölcsességüket, mint az isteni gondviselést, aki a szövegek hűséges megmaradása felett őrködött. Ha Isten arra nem volt képes, hogy az olyannyira fontos nevét ne hamisítsák ki a Újszövetségből, akkor vajon mi a garancia, hogy a többi szöveg nem lett meghamisítva?

2021. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
edgár tisztogatott?
2021. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Nem egészen. Szerencsére az ő személyeskedéseit, kötekedéseit éppúgy törölték.
2021. jan. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy azt nem törölték, amiben válaszolt végre a kérdésre :(
2021. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

11,12.Irhatod a filozófiát ahogy akarod engemet nem izgat.

De,hogy a nevet filozófiai kimagyarázásra teszed az mar sok,de a te dolgod.

Azt nem tudom,hogy a személyidbe miért nem iratod be, hogy Úr,hisz a nev nem fontos.

Vagy a világ minden embere a neve helyet miért nem irasa csak az Úr szót.

Pál azt mondja "sok isten és sok úr van".Melyik a te istened?

Hagyjuk a filozófiát és szolitsd neven az istenedet meg ha Szaturnália is.

A sok isten közül melyik a te istened?

Az ikviziroroknak,melyik volt az istenük,biztos nem Jehova.

Ezert tagadja minden inkvizitir támogató ezt a nevet.Nem csak tagadja meg gyülöli is.

Miért gyülöli?

Azért mert nem az istenűk.

De ki az istenűk?

Nincs neve.

Mert ha mondanák a nevét akkor így neveznek"ikvizitorok istene"

Na,ezt a nevet sem szabad titkolni.

Vagy szégyen kimondani?

Akkor hagyd ott.


Tudjad az,akinek neve nincs az nem ember.

Isten sincs akinek neve nincs.


Ez így is van:Az emberek szégyelik az istenűk nevet de tagadják a más emberek istene nevet.


Szp.Hagyd el az istenek nevével való filozófiat mert kicsik vagyunk hozza,és ne bántsd a nevűket,mert ők hamarabb el veszik a nevünket mint mi az öveket,jelen esetben a Jehováét.

2021. jan. 16. 12:05
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

"Az ikviziroroknak,melyik volt az istenük,biztos nem Jehova."


Ezért voltak ŐK keresztények.

2021. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

17."Ezért voltak ŐK keresztények"

Igen ezert voltak kereszstények de nem Krisztusi kereszstények hanem gyilkos kereszstények,ami magyarra fordítva álkeresztények.


"ikviziroroknak"?=magyarul mit jelent?

2021. jan. 16. 15:24
 19/40 anonim ***** válasza:

Nem, a gyilkos keresztény az nem álkeresztény.


PL. a jehova tanúi az álkeresztények, mert kereszténynek nevezik magukat, de a legtöbb keresztény tanítást tagadják. Ennyire egyszerű, hogy kik az álkeresztények.


Ha már állandóan a Bibliával jössz, biztos tudod, mit ír, mit kell tenni a hamis tanítókkal. Az inkvizítorok ezt követték.

2021. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

19.Én nem vagyok Tanu de hüsèges szimpatizáns vagyok.

Abból is látszik,hogy a tanúk nem álnak le ilyen vitákban ahol a bibliát kiforgatjátok,magatoknak tulajdonitsátok és hamis tanok szerint éltek pld.a tisztítótüz, de nem sorolom mert százzával vannak.

Na ez az álkeresztény aki köszönő viszonyban sincs a bibliával.Istenitve az inkviziciot,keresztesháborut,fegyverek megáldása,Isten nevének tagadása ezeket Biblia nélkűl tesztek.

Jézus ezeket tette?

2021. jan. 16. 16:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!