Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen nevet ismertetett meg...

Milyen nevet ismertetett meg Jézus az alábbi biblia versben?

Figyelt kérdés
János.17:6."Megismertettem a nevedet azokkal az emberekkel, akiket nekem adtál a világból.A tied voltak,te pedig nekem adtad őket,és megfogadták a szavadat".

2021. jan. 10. 18:45
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
29 el kell ismernem, fejlődőkész vagy. Ezekre már lehet érvelni, akár vitába is szállni vele. Jobb, mint a személyeskedés.
2021. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Meg mit mondhatunk Isten nevéről?

A bibliatudos elismerik, hogy Isten személyneve,melyet a tetragram jelöl,a Héber iratok eredeti szövegében csaknem 7000-szer megtalálható.

-Jézus és az apostolok idejèben a Héber iratok másolatai mindenhol tartalmaztak a tetragramatont.Miután Kumrán közelében olyan másolatot találtak a Héber iratokból, amelyek az első századbol származtak, minden kétséget kizáróan bebizonyosodott,hogy ez a kijelentés igaz.

A huszadik század közepén a Jèzus idejèben használatos görög Septuaginta nehány nagyon régi töredékét vizsgálták meg a tudósok.Ezeken a töredéke szerepel Isten személyneve Héber betűkkel.

Jézus gyakran utalt Isten nevére.

János.17:6,11,12,26

Hangsúlyozta amit tett az"Atyja nevében"teszi.

János.5:43

10:25

2021. jan. 17. 18:51
 33/40 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos képtelen válaszolni a kérdésemre. Megtalálta az őrtorony ide vágó részeit, amin itt már mindenki túl van és másolja be, de a saját maga feltett kérdésre sem tud válaszolni.
2021. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

A Saont-Pierre kisvárosban van Québeci tartomány legrégebbi vidéki temploma,mely 1717-ben épült.Ennek az épületnek, mely jelenleg egy képzőművészeti kiállitásnak ad otthont,van egy különleges jellegzetessége.Az oltár felett található a tetragram, vagyis az a négy Héber betü,mely a Biblia Istennek nevet,a Jehova nevet jelöli.

Nagyon ritkán hallani Isten nevet a katolikus templomokban,látni pedig ritkábban lehet.Mi több, egy dokumentumban,látni melyet a Vatikán adott ki 2008-ban,a papa azt az utasítást adta, hogy Isten nevet"sem használni,sem kimondani nem szabad"a katolikus istentiszteleten, egyházi énekekben vagy imákban.Am a Bibliábol egyértelműen kiderül,hogy Jehova Isten akarata az, hogy hirdessék a nevét az egész földön.

2Mozes.9:16."De azért tartottalak életben, hogy megmutassam neked a hatalmamat,és hogy hirdessék a

a nevemet az egész földön"


Na éppen ezert titkolják?

Na hát NE!

2021. jan. 17. 20:10
 35/40 anonim ***** válasza:
91%

:D

Ajvé, kezdődnek az összeesküvés elméletek...

Melyik az a dokumentum?


A papa lehet, adott ilyen utasítást, de a pápa biztosan nem :)

2021. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Miért kellett volna megismertetni egy olyan nevet a zsidókkal, amit minden szombaton használtak?
2021. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

János.17:6"Megismertettem a nevedet azokkal az emberekkel, akiket nekem adtál a világból.A tiéid voltak, te pedig nekem adtad őket és megfogadták a szavadat".


Zsoltár.22."Hirdetem a nevedet az én testvéreimnek,dicsérlek tèged a gyülekezeben"


Cselekedetek.15:14"Simeon részletezte, hogy Isten hogyan fordította először a figyelmet a nemzetekre, hogy nèpet szerezzen közülük a nevenek"

2021. jan. 17. 21:22
 38/40 anonim ***** válasza:
Miért kellett volna megismertetni egy olyan nevet a zsidókkal, amit minden szombaton használtak?
2021. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Malakiás.1:6"A fiú tiszteli az apját, a szolga is az urát.Ha tehát én atya vagyok,hol a nekem járó tisztelet?Ha úr vagyok,hol az engem megillető félelem?Kérdezi a seregek Jehovája tőletek,,ti papok kik megvetitek a nevemet.

>És ti ezt kérdezitek: Hogyan vetjük meg a nevedet?

2021. jan. 17. 21:49
 40/40 anonim ***** válasza:
Tehát ismerték a nevet. Miért kellett volna megismertetni egy olyan nevet a zsidókkal, amit minden szombaton használtak?
2021. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!