Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a muszlimokról?

Mi a véleményetek a muszlimokról?

Figyelt kérdés
Nekem nincsen semmi bajom velük. Ott is előfordul jó és rossz ember. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre! (Nem nézem hülyének azt, aki nem úgy gondolja, mint én)

2021. jan. 12. 15:06
1 2 3
 11/24 Mansour ***** válasza:
92%

Még csak nem is a népeket, hanem a nagyobb embercsoportokat, akik valamilyen külső jellegzetesség alapján egy csoportba sorolhatók (mondjuk ferde szem, vagy sötét bőrszín). Valójában az a rasszista aki ez alapján különböztet meg hátrányosan embereket.

Manapság egyre inkább használják a rasszista kifejezést arra is, aki népeket, nemzetiségeket, vagy akár vallási csoportokat különböztet meg ilyen módon, de ez helytelen használat.

2021. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Ma is valami újat tudtam meg! :)
2021. jan. 12. 17:41
 13/24 A kérdező kommentje:

"Pedig ügyesen provokáltál, de most nem jött be! :)"

Nem provokálásnak szántam... :D

2021. jan. 12. 17:43
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek muszlimokat, de a hírekben semmi jót nem hallok.

Persze tudom, hogy arra nem szabad alapozni semmit.

Bár alapból unszimpatikus egy olyan vallás, ami nem ítéli el minden esetben a gyilkolást vagy csonkítást (kivéve önvédelem).

Meg a nőkkel való viszonya sem tetszik. Röviden egy babonás, nőgyűlölő fanatikus társaság jut eszembe. Meg a tevék. Talán az utóbbi még ami a legszimpatikusabb.

2021. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
37%

1552-ben muszlim hadsereg támadta Magyarországot, és Eger várát. A migránsok között is többségben vannak a muszlimok.


A muszlimoknak négy feleségük lehet (Mohamednek volt vagy 10, a legfiatalabb 6 éves volt), a nem muszlimok felé megengedett, hogy hazudjanak (takija), ezért gyakori, hogy a magyar nők előtt letagadják eddigi meglévő feleségeiket.


Egy hamis vallás követői, sok buta és fanatikus is van köztük, akik meghalni vagy ölni is készek, általában megvetnek minden nem muszlim kultúrát.

2021. jan. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
80%
A muszlimokról semmi. Ugyan olyan emberek, mint bárki más. Mindenféle ember van közöttük, ahogy minden vallásban megtalálható mindenféle ember. Az iszlám vallást viszont tévesnek tartom. Irányzattól függetlenül, alapvető dolgokkal nem értek egyet. pl. Én nem hiszem, hogy a Korán isteni kinyilatkoztatás, sem azt, hogy Mohamed tényleg próféta volt. Innentől kezdve pedig, még ha vannak is olyan elemek benne, amivel esetleg egyet értek, sosem tudnék ezzel a vallással teljes mértékben azonosulni. Kb. ennyi a véleményem. Ez olyan dolog, hogy pl. a krisnásokkal sincs semmi bajom. Akikkel találkoztam, azok mind kedvesek voltak, de ettől függetlenül a vallásukat nem követném, mert azt a vallást is tévesnek tartom. Egy muszlim is lehet jófej, meg kedves, de nem tudna rávenni, hogy beálljak közéjük. Egyébként az iszlám, mint vallás nem egységes. Más-más irányzatok, másféleképpen értelmeznek dolgokat, valamint országonként is eltérőek a szokások. Továbbá a legalapvetőbb tényező, hogy ők is ugyan olyan emberek, mint bármely más vallás vagy világnézet tagjai, (pl. keresztények vagy ateisták) vagyis egyénenként eltérő háttérrel és beállítottsággal rendelkeznek, így van közöttük művelt értelmiségi, meg kedves hétköznapi emberek, de van közöttük, műveletlen bunkó, meg erőszakra hajlamos vademberek is és a kettő között még minden féle. Szóval tényleg nem lehet általánosítani.
2021. jan. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Mansour ***** válasza:
78%

"1552-ben muszlim hadsereg támadta Magyarországot, és Eger várát."

Inkább úgy fogalmaznék, hogy oszmán-török hadsereg, az Oszmán Birodalom hadserege. Ami vallásában muszlim volt, de ennek nem sok köze volt a háborúkhoz és a birodalmi terjeszkedéshez. Mert ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy 1848-49-ben keresztény hadsereg támadta meg Magyarországot.


"A migránsok között is többségben vannak a muszlimok."

Ez tény.


"a nem muszlimok felé megengedett, hogy hazudjanak (takija)"

Abban az esetben megengedett, ha a hitük miatt az életük veszélybe kerül. Ilyen esetben szóban megtagadhatják a hitüket, ha a szívükben viszont megőrzik azt. A takijja ennyit jelent, és semmilyen más hazugságot nem tesz lehetővé, főleg olyat nem, hogy a feleségeik számát letagadják. És jellemzően nem a nem muszlimok felé gyakorolták a takijját, hanem leginkább a kisebbségben élő síiták a szunniták felé.


"Egy hamis vallás követői"

Az, hogy ki milyen vallásban hisz, és mit tart hamis vallásnak, teljesen szubjektív dolog, tehát ha valamit hamis vallásnak nyilvánítasz, azzal magadról mondasz el valamit, és nem az adott vallásról. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez baj lenne, vagy hogy nem szabadna egy vallást hamisnak nyilvánítani, hanem csak azt, hogy ha ezt teszed, akkor azért legyél tisztában a fentiekkel.


"sok buta és fanatikus is van köztük, akik meghalni vagy ölni is készek, általában megvetnek minden nem muszlim kultúrát."

Ebben van igazság, de nagyon messze vezetne annak elemzése, hogy ennek mennyi köze van a valláshoz, és egyáltalán mi áll ennek a hátterében.

2021. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
12%

[link]

[link]


Szóval az iszlám az a hamis vallás? Hát érdemes akkor belenézni ebbe az előadásba! Köszönöm!

Én zsidóként vagy keresztényként inkább befognám a pofám!

2021. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ezt most nekem írtad??
2021. jan. 21. 11:24
 20/24 anonim ***** válasza:
47%

Itt van egy muszlim (18-as válaszoló), szépen kinyilvánította, hogy ő milyen. Nem is kell nagyon kommentelni az ő sorait, láhatjuk egyből, hogy milyen az intelligencia szintje, milyen a más vallásúak iránti gyűlölete.

Köszönjük, hogy nem is kell őket szidnunk, lejáratják ők magukat. Tisztelet a kivételnek.

2021. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!