Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki magyarázza el nekem!...

Valaki magyarázza el nekem! Miért kell a közbenjáróhoz közbenjáró?

Figyelt kérdés
Jézus az egyetlen közbenjáró, nem pedig Szűz-Mária aki már meghalt, és alszik a feltámadásig. És mi a helyzet a képekkel, és a nyakláncokkal amiket használnak? Biblia nem is említi hogy használni kellene ezeket. Sőt tiltja is ezeket. És a halál utáni életet mivel bizonyítjátok?

2021. jan. 13. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Valóban jó a kérdés.


Csak egy kiigazítani valót szeretnék.

Mária feltámadása megtörtént, mert az első századi keresztények közül majdnem mindenki felkent kereszténynek számított. Az égi reménységű Keresztényeknek előbb kezdődött a feltámadás, amikor Sátán levettetett, Jézus pedig elfoglalta a Trónját Isten jobbja mellett.

2021. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]


Csak az a gond,hogy Szűz Mária asszem nem támadt fel, és nem ment a mennybe. Ő csak meghalt, és most a mennyben van halottként.

2021. jan. 13. 22:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell senki, csak a szíved!
2021. jan. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Jézus az egyetlen közbenjáró, nem pedig Szűz-Mária aki már meghalt, és alszik a feltámadásig."

Ez a te gondolatmeneted. Szerintünk meg nem "alszik" a feltámadásig, hanem az üdvözültek, akik szüntelenül Isten boldog színelátásában vannak, mindig imádkoznak értünk.

Egyébként a katolikus teológia szerint is egy közbenjáró van: Jézus Krisztus. De ez nem jelenti azt, hogy ne imádkozhatnánk egymásért. Szent Pál is kéri a hívek imádságát.


"És a halál utáni életet mivel bizonyítjátok?"

Krisztus tanításával és feltámadásával. De vicces hogy nagyban hivatkozol a "képek" kapcsán a Bibliára, ami valóban tiltja bálványimádást, viszont a halál utáni örök életben meg kételkedsz, ami szintén bibliai tanítás.

Most akkor vagy fogadd el a Szentírást vezérfonalnak vagy ne, de ez így komikus.

2021. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia, te nem kértél meg soha senkit, hogy imádkozzon érted? Egy élő embert nálatok sem tilos erre kérni, pedig ez ugyanaz.

Ugyanezért kérik a katolikusok is halottak közbenjárását. Ráadásul mi úgy hisszük, hogy Szűz Mária a mennyben fel lett támasztva, és a több szent is tudatánál van.

2021. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szia. Még nem, mert nem volt kérésem, de volt olyan, hogy amikor még nem voltam észnél (nem emlékszem rá, mert kicsi voltam) Anyám imádkozott értem, de sajnos Szűz-Máriához, aki szerencsére néhány nappal később csodát művelt.
2021. jan. 14. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Édesanyád imádkozott Istenanyához - szerintem boldog életed lehet.

Van akit részegen ver az anyja, vagy szemétdombra hajít.


A Te édesanyád is fontos, Jézus Krisztus édesanyja, Istenszülő Mária is fontos. Nincs itt semmi probléma.

nézd, milyen szépen énekelnek Istenanyáról, az angyali üdvözletről

https://www.youtube.com/watch?v=XzK5YEVMHn4&feature=related

2021. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát igen. :) csak azt nem értem mindig, hogy, ha Jézus a közbenjáró, akkor minek kell mégegy közbenjáró? Hiszen Jézus tudja, hogy csoda kell, vagy nem? :) a Biblia is kiírja, hogy csak egy közbenjáró van, Jézus Úr.
2021. jan. 14. 18:28
 9/11 anonim ***** válasza:

ne közbenjárózz már. Az a lényeg, hogy Jézus Krisztus anyja. És hát ha Ő nem, aki ki támad fel? Az ortodox ikonok nagyon szépen ábrázolják: Istenszülő elszenderülését - Krisztus viszi fel magához lelkét - ott van a karjában az a kis fehér.

[link]

2021. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak Jézus támadt fel. De az is szuper amit írtál. :)
2021. jan. 14. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!