Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Ti elítélitek a homosze...

Hívők! Ti elítélitek a homoszexualitást?

Figyelt kérdés
Főleg a katolikusok érdekelnek, de a többi is jöhet.

2021. jan. 14. 07:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Katolikus vagyok.

Az egyház jelenlegi tanítása szerint a homoszexualitás megélése bűn, de ettől még magát az embert nem szabad elítélni, kirekeszteni, stb... a katekizmusban az van, hogy az ilyen emberekhez is tisztelettel, együttérzéssel és gyöngédséggel kell fordulni és kerülni kell velük kapcsolatban a hátrányos megkülönböztetés minden jelét.


Én személy szerint nem ítelem el őket. Hogy is jönnék én ahhoz, hogy megítéljem őket, amikor én is ugyanolyan bűnös vagyok, mint minden ember? Miért kellene azt gondolnom, hogy az ő bűne rosszabb, mint az enyém? Jézus mindenkiért meghalt azon a kereszten, és ő mindannyiunkat szeret és üdvözíteni akar az összes hibánk ellenére. Számomra igazán fájó pont az, ahogy sokszor a keresztények meg tudnak nyilvánulni a melegekkel szemben (és ahogy sajnos én is sokszor tettem a múltban).

2021. jan. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező.

Az Életadó, törvényeket fektetett le, ami alapján elrendezte az élet működését. Mit gondolsz mi történne, ha ezeket a törvényeket felrúgnánk?

Egyrészről, akadályoznánk Isten életre vonatkozó szándékát, másrészről bizonyos törvények be nem tartása, kárt okozhat másoknak, és magunknak is.

Ugyanakkor Tiszteletlenséget, és hálátlanságot fejeznénk ki az Életadónk felé.

Ezért akik szeretik az életet, és azt Aki létrehozta, tiszteletben tartva az elrendezését, igyekszenek a most még tökéletlenségük ellenére is betartani azokat az elveket, ami természet szerint lett létrehozva. Ugyanakkor várjuk azt az időt, amikor Isten minden tökéletlenséget megszüntet, és halál betegség nélkül boldogan helyre áll majd az az Élet ami kezdetben, olyan szépen működött.

Az elitélésről annyit, hogy ítélkezni kizárólag Istennek van joga. Azonban megkéri az Őt szeretőket, hogy gyűlöljék a rosszat, és azt, ami szembe megy a helyes elrendezéssel, úttal. Ha valamit gyűlölünk, azt elkerüljük.

(Ámós 5:15) 15 Gyűlöljétek a rosszat, és szeressétek a jót, jusson érvényre az igazságosság a városkapuban.. . .


Én megértem azokat, akik valamilyen helytelenségben élnek. Hiszen mindenkinek vannak gyengeségei a tökéletlenség miatt. Nekem is küzdenem kell valami ellen, ami nem egyezik Isten törvényeivel. Minden egyes embernek vannak nehézségei az élet különböző területén. Ezt Isten is tudja, látja minden egyes ember életét és azt, mivel kell megbirkóznia.


Ezért arra kéri az Őt szeretőket, hogy küzdjenek ezek ellen a hajlamok ellen, akár lopás, prostitúció, alkoholizmus, testet beszennyező életmód, illetve természet ellenes vágyak, mint a homoszexualitás. Ő megadja a kellő erőt és módot, hogyan tudunk ezeken uralkodni.

Ha ezeket megtesszük, akkor látja, hogy mi szeretjük az életet, ami többet jelent pillanatnyi "örömök" hajszolásánál.

A maradandó boldogságért éljünk, és azért az ígéretért, ami által helyre állítja azt a boldog és békés, egészséges időt, életet, amit kezdetekben elhatározott.

Dolgozzunk vele, legyünk a munkatársai ebben.

2021. jan. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De mi van azzal, hogy szeressük felebarátainkat mint önmagunkat? Ha valakit kiközösítünk az nem gondolom, hogy a szeretet jele.


És mi van azzal a rengeteg filmmel, zenével, könyvvel ami azt üzeni, hogy fogadjuk el a homoszexualitást? Aki ezeket támogatja mind bűnözik? Miért pont a keresztények ítélik el őket, akik pedig azt hirdetik, hogy mindenkit szeressünk?

2021. jan. 14. 09:31
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
#3 Csak annyit szeretnék hozzáfűzni melegként, hogy nem örülök annak, hogy "pillanatnyi öröm hajszolása"ként állítod be a homoszexualitást s annak megélését. Ez szerintem már az ítélkezés egy formája, amit állítólag csak Isten tehet szerinted.
2021. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

3

"De mi van azzal, hogy szeressük felebarátainkat mint önmagunkat?"

Pontosan azért figyelmeztetünk, hogy változtass a gondolkodásodon. Ha nem szeretnénk, akkor nem érdekelne mi lesz veled, élj úgy ahogy akarsz. De learatod amit elvetettél.

Nem a személyedet nem szeretjük, hanem a tetteidet, ami ellene megy Isten szándékának. A keresztény azt a feladatot kapta Istentől, hogy mondja el Isten állás pontját, és nyújtson gyakorlati segítséget a helytelenül gondolkodóknak. Jézus is ezt tette.

Nem azt mondta, hogy jól van élj ahogy akarsz.

Hanem azt, hogy bánd meg a természetellenes dolgaidat, hagyj fel vele és élj helyes emberi életet, ahogy Isten elvárja.

2021. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

3

"És mi van azzal a rengeteg filmmel, zenével, könyvvel ami azt üzeni, hogy fogadjuk el a homoszexualitást? "

Szerinted ezek a filmek Isten szavát közvetítik? Vagy homlokellenest ellene mennek annak?

A világi emberek útján szeretnél élni, vagy Isten vezetése alatt?

A média a pénzért dolgozik, és mindent elad, még ha Isten ellenes akkor is. A keresztény pedig nem veszi meg, és nem csatlakozik.

2021. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

4

Sajnálom ha megbántottalak, nem áll szándékomban.

A "pillanatnyi" kifejezést pedig ahhoz viszonyítva írtam, ahogy maga Isten is értelmezi.

Az általa tervezett örök élet, boldogságban halál nélkül, egészségben, pillanatnyinak számít az örökkévalósághoz képest.

Ezt az életet adjuk fel a jelenlegi 60-70 évi életért?

2021. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Magát a homoszexualitást nem elítélem mert, a homoszexualitásra való hajlammal születik valaki, nem ő dönti el, hogy homoszexuális lesz.


A PRIDE-ot viszont elítélem, ízléstelen magamutogatás amit tolerancia köntösbe csomagoltak. Senki nem lesz elfogadóbb a homoszexuálisokkal szemben, csak mert felvonulnak (sokszor hiányos öltözékben), aki azt hiszi ez bármilyen módon a melegek javára válik az két agysejttel sem rendelkezik.

2021. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%

"Hívők! Ti elítélitek a homoszexualitást?"

Miért ítélnénk. Mind bűnösök voltunk, mind pszichésen torzultunk a bűntől, ahogy a homoszexuálisok is. Megoldás nekik is ugyanaz, mint nekünk hívőknek. Jézus. Megtér, elmegy pszichológushoz, meggyógyul, stb. Üdvözül. ennyi


A homoszexualitásról tudjuk, hogy nem előre determinált, hanem pszichés aberráció, rengetegen gyógyultak már ki ebből is

2021. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

"De mi van azzal, hogy szeressük felebarátainkat mint önmagunkat?"

Már nem ószövetség van, kérdező. MA már ez a "törvény":


"Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást."

Jézus a homoszexualitásról tudta, hogy az betegség, a bűn következménye. Tehát üdvözíti a megtérő homoszexuálist, de szól neki, hogy fel kell hagyni ezzel.

Nem majomszeretetet gyakorol Jézus, hogy azt mondaná a melegnek, hogy minden rendben, mehet a kakiszex, mert én szeretlek, nyugodtan aberráltkodhatsz tovább. Mária Magdolnának is azt mondta, hogy megbocsájtotta a bűneit, de ne vétkezzen többet!

2021. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!