Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Ti elítélitek a homosze...

Hívők! Ti elítélitek a homoszexualitást?

Figyelt kérdés
Főleg a katolikusok érdekelnek, de a többi is jöhet.

2021. jan. 14. 07:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
18%

"Csak annyit szeretnék hozzáfűzni melegként, hogy nem örülök annak, hogy "pillanatnyi öröm hajszolása"ként állítod be a homoszexualitást s annak megélését. Ez szerintem már az ítélkezés egy formája, amit állítólag csak Isten tehet szerinted."

Nem. Az általánosan a bűnös embernek szól, hogy ne ítélj! A hívőnek azt mondja Isten, hogy mindent ítéljen meg

2021. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
"Azt parancsolom nektek, hogy úgy szeressétek egymást, ahogyan én szeretlek titeket." (János 15:12)
2021. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

Senkit és semmit se ítélek el, mert az ítélet joga egyedül Istent illeti meg, noha láthatod, hogy sokan istennek képzelik magukat kérdésed alatt is, hiszen ők akarnak ítélni.

Egy gyilkos például tehet róla, hogy öl, saját szabad akaratából teszi. Egy homoszexuális 0%-ban tehet róla, hogy az lett, milyen jogon ítélném el? Azokat a heterokat se ítélem el, akik házasságon kívül szeretkeznek, pedig pont olyan bűn és pont annyira súlyos, mint amikor azonos neműek teszik. Ha nem súlyosabb, mert hetero kiélheti szexualitást házasságban is, tehát neki van módja erre Isten által elrendelt módon. Egy homoszexuális embernek nincs rá lehetősége, csak az önmegtartóztatás marad neki, ami sokszor rendkívül nehéz.

2021. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#7 Értelek. Adtam esélyt annak, hogy talán úgy érted, ahogy kifejtetted. Én szemszögemből nem adok fel semmit, mert nem vagyok hívő.


#11 "általánosan a bűnös embernek szól, hogy ne ítélj" tehát, ha ítélsz előbb tudnod kéne, hogy nem vagy bűnös, de gondolom képessége senkinek nincs ezt megállapítani magáról (tudom ezt nem állítottad magadról, csak általánosan beszélek)

2021. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan ember aki homoszexuális..... Egyedül a média és a szülők elmebaja teheti ezt.... Ui ateista vagyok nem vallásos
2021. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
75%

Máté 7

Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.


2 Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.


3 Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?


4 Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Hadd vessem ki a szálkát a te szemedbõl; holott ímé, a te szemedben gerenda van?


5 Képmutató, vesd ki elõbb a gerendát a te szemedbõl, és akkor gondolj arra, hogy kivessed a szálkát a te atyádfiának szemébõl!

2021. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!