Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak olyan kereszténye...

Miért vannak olyan keresztények akik hisznek a halál utáni életben miközben ez tévtanítás?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jan. 14. 13:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#10

Nagyon sok fordításban nem is paradicsom, hanem menny szerepel, nem véletlenül. Az is teljesen egyértelmű, hogy hol van a vessző, mert Jézus elég gyakran mondta, hogy "bizony mondom", de sose mondta azt, hogy "bizony mondom ma". Nem nehéz kitalálni.

2021. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de akár hol van vrssző ez tök egyérzelmű, egyébként az eredetiben is menny szerepel, ha a magyar gordításban nem hiszel.
2021. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
És melyik az az igevers amiben mondja asszem Pál, hogy visszaakar menni Krisztushoz, hogy Ő vele legyen?
2021. jan. 14. 15:20
 14/20 anonim ***** válasza:
86%
kibújt a szög a zsákból... JT nem keresztények, hiába jössz a "halálalvással" és más hasonló hamis tanítással.
2021. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A jehova tanuinál isse van túlvilág csak fizetős, vagy az a gitgyüli?
2021. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nos én hiszek a Szent Háromságban, a vasárnapi pihenésben (adventisták szerint szombaton van...) a kereszthalálban, a Mihály arkangyal a legerősebb angyal az angyalok közül, de nem Jézus az, mert Jézus a megtestesült ige, van még a kereszthalál, és az is, hogy Jézus elment a pokolba amikor volt az a 3 nap. Jól gondolom ezeket? :)
2021. jan. 14. 15:49
 17/20 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező.

Isten a "paradicsomot" az emberi teremtményei számára a földre hozta létre, és nem az égbe. Az elhatározása szerint a halál nem volt nem létezett, eszébe sem volt, hogy az emberek ha meghalnak.

A legnagyobb egyszerűségben megmondta, nem bonyolította túl, hogy ha lázadnak, akkor megvonja az életük lehetőségét, aminek a következményében visszatérnek abba az állapotba, amiben előtte voltak.

Az emberek nem az égből jöttek, nem onnan származnak, nem az ég az életközegük. Jézus ezt határozottan megerősítette, amikor beszélt az emberekkel a származásukat illetően.

Az emberek ebből a világból valók. emberként, egyedül csak Ő nem volt ebből az életközegből.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

A megváltás is ezért szól ide nem az égbe, hiszen itt következett be a tragédia az emberi életet illetően.

Ezért Isten ígérete Jézusban a földre vonatkozik.

Az égbe történt tragédiáról, sehol nem olvassuk, hogy az angyalokért akik lázadtak, meghalt volna bárki is angyalként. Mivel utódjuk nem születik, Rájuk az az ítélet vonatkozik mint Ádámra és Évára. elfognak pusztulni, a további élet lehetősége nélkül.

2021. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Ezt neked majd el magyarázza egy szakértő. Addig olvasd el ezt. [link]


De nem kötelező, mert szerintetek ti nem vagytok szektások, és mindenki elfog pusztulni aki nem JT... ezeket már megkaptam. Szégyen.

2021. jan. 14. 16:18
 19/20 anonim ***** válasza:
12%

Szakértő?

Ha Isten erről a tervéről és az eseményekről olvasunk, nem kell külön tanulni, hogy lássuk miről szól az ember tragédiája.

Isten terve az emberekkel Földi, nem égi.

De ha ehhez neked szakértő kell, akkor higgy a szakértőnek.

2021. jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Igen szakértő.


De ez nem a halál utáni élet tagadás. Tudom a Jehova tanúi a poklot tagadják és azt, hogy égi élet lenne tovább. Azt mondják halálunkból feltámadunk majd a szép új világra, ami itt lesz a földön, nem azt, hogy nincs halál utáni élet. Az embereket a Biblia szerint Isten örökéletre szánta, nyilván az Édenkertbe, az már büntetés, hogy van halál és ezért jön képbe a mennyei élet is. Hogy az Új Jeruzsálem az Isten ege-e vagy az isteni ég plusz a föld új kombinációja az szerintem nem egészen világos a Jelenések könyvében, az biztos, hogy újfajta dolog a mostanihoz képest.

2021. jan. 14. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!