Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Miért abba az...

Keresztények! Miért abba az egyházba jártok, amelyikbe jártok? Megnéztetek más közösségeket is? Kerestétek a legjobbat?

Figyelt kérdés
Mivel a legtöbb keresztény felekezet azt mondja, hogy a Biblia tanítását követi, de még sincs egység, mint ami az I. században volt, ebből a következtetésem az, hogy legfeljebb egy egyház követheti tényleg a Bibliát vagy egy sem. Ez elég ijesztő, de azt olvasom a Bibliában, hogy aki tévtanokat hirdet, az felfuvalkodott (1Tim 6:3-4), illetve, hogy Isten a gőgösöknek (felfuvalkodottaknak) ellenáll, és nem ad nekik kegyelmet (Jak 4:6). Bár úgy gondolom, minden keresztény egyházban lehetnek, akik üdvözülnek, de olyan helyen, ahol tévtanításokat hirdetnek, ez elég nehéz lehet, mert állandóan ellene kell szegülni a sok felfuvalkodott embernek. Szóval keresitek a legjobb gyülekezetet? Még akkor is, ha sokan szektának tartják? (Jézust is tartották ördögtől megszállottnak, varázslónak, a népet félrevezető tévtanítónak, ezért gondolom, az olyan egyházat, amely őt követi hűen, szintén sokan tartják szektának).

2016. okt. 26. 22:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
24%

Azért vagyok római katolikus, mert annak kereszteltek. A vallását, és a hazáját nem váltogatja az ember.

Ha szabad javasolnom: vedd komolyan a vallást, de ne vedd ennyire komolyan magad. Olvasd a bibliát, és gondolj arra, hogy ember vagy. Esendő, bűnös, akit már megváltottak. Lehetőséged van a jót, ahelyes utat választani. Ha eltévedtél, és valóban megbánod, nem vétesz az isteni parancs ellen.

2016. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 TR75 ***** válasza:
66%

"A lényeges dolgokban egység, a kétségesekben szabadság, és mindenben szeretet."

Amelyik felekezet ezt betartja, az már nem rossz.

2016. okt. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
34%

Nem tartom magam kereszténynek, mert az egy gyűjtőfogalom, tulajdonképpen a "kereszténységhez" sincs sok közöm.


A római katolikus istentiszteleteket szoktam látogatni időnként, illetve már rég tervezek elmenni egy ortodox istentiszteletre, illetve közelebbről megismerkedni az ortodoxiával -> ezen egyházak teológiája áll hozzám ugyanis közel valamennyire.


Természetesen megnéztem más felekezeteket is, és még tervezek is megnézni, na nem azért, mert "kereső lennék", hanem mert érdekel a vallástudomány, ezért kutatom a vallásokat. Ez persze nem csak a kereszténységre igaz, vallástudományi szempontból a buddhizmus, a sintoizmus, és egyéb vallásokat is szeretnék közelebbről megnézni.


Dante

2016. okt. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

Édesanyám révén ismertem meg a HN Adventista egyházat.Gyakorlatilag 6 hetes koromtól,átlagosan 3-szor jártam közéjük hetente,40 éves koromig.Mivel zenekart vezettem a Baptista gyülekezetben,jól ismerem őket,tanításaikat,és keresztényi életüket.7 évig tanítottam református iskolákban.Rendszeresen részt vettem zenekarunkkal istentiszteleteiken,és több református lelkésszel igen szoros "testvéri"kapcsolatunk volt,míg ki nem vándoroltam.


A különböző egyházakban(nem vallásfelekezetekben)sokat tanultam.Isten,minden egyházban szólt hozzám a lelkészeken,tagokon keresztül.


Bár tagja vagyok egy HN Adventista,és egy Református közösségnek,magam Krisztus követőjének tartom.Örömmel veszem mások másfajta véleményét,különösen akkor,ha legalább az én érdeklődésemhez hasonló módon meghallgatják, én mit gondolok arról.


Senkit sem akarok adventistává,baptistává,vagy reformátussá tenni,de szeretném Megváltómhoz közel vinni azokat,akik vágynak arra,ahol Isten Lelke elvezetheti minden igazságra ott,ahol Ő jónak látja.


Természetesen átlátom a whiteisták tévedéseit,a kálvinisták,vagy baptisták hibáit,de azok nem választnak el azoktól a közösségektől,és Krisztustól.

2016. okt. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%

Az előzőekhez:

Egy évig hetente járt hozzám egy JT tanítni,de naiv módon megigérte,hogy válaszol kérdéseimre,de nem az Őrtorony nyomtatott válaszaival,hanem saját szavaival.

Mielőtt kérdéseim által meggyőződött volna volna a bibliai igazságokról,a felvigyázója letiltotta tőlem.

Elég jól ismerem miként találják el a bakot,szarva közt a tőgyén.

2016. okt. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok megkeresztelve, én is olvasom a Bibliát, és egy keresztény mixnek tekinthető az, amiben hiszek. Én jól érzem így magam. Nekem az a meglátásom, hogy mivel Jézus váltotta meg a bűneinket, rajta keresztül vezet az út Istenhez. A legtöbb keresztény irányzat elismeri a szentháromságot, tehát nem tagadja Jézus isteni mivoltát. A HN Adventisták pont egy Jézust követő felekezet, s szintén elismerik a szentháromságot.
2016. okt. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
55%

Több Biblia tanítást is megvizsgáltam, azoknak eredetével együtt, sőt a keleti vallásokat, törzsi vallásokat is.


alapul mindig is a valamikori választott népet Izraelt vettem, így kerestem a Biblia igazságait.


Ahogy írtad is, Isten egységes tanítást alkalmaz, minden nemzetből valókat választva, és a Biblia jövendölések és próféciák összességét és igazságát nézve, csatlakoztam Isten jelenleg választott népéhez,


"egy vén letiltotta"

Ilyet nem lehet csinálni, mert csak a Bibliából is lehet tanítani, csak ahhoz nagyobb felkészülést igényel, nem egy példa van rá.

2016. okt. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
58%

Római katolikusnak kereszteltek, bár a családom nem volt vallásgyakorló, engem beírattak hittanra, nagyon megfogott, onnantól 12 éves koromig minden vasárnap templomba jártam, tagja voltam különböző ifjúsági csoportoknak, nagyon szerettem, de a kamaszkorral más kezdett érdekelni, és mivel a család ebben a témában nem volt mögöttem, elhagytam a templomba járást. A hitet nem, mindig is kereszténynek vallottam magam, imádkoztam, Bibliát olvastam, de messze nem ez volt a legfontosabb dolog az életemben.

20 évesen találkoztam a Hit Gyülekezetével, jártam pár évig. Elsőre azt mondanám, hogy életem nagy tévedése volt, de igazából nem, mert ha vannak is nagyon komoly problémák a HGY-vel, ott ébredt fel bennem újra a vágy, hogy kapcsolatban legyek Istennel. A Hit Gyülit otthagytam, de ezen a vonalon maradtam, jártam a Golgotába meg egy nagyon kicsi csoport ifjúsági alkalmaira is. Utána találtunk egy nagyon szimpatikus kis gyülit, el is kezdtünk járni már a férjemmel és a gyerekeimmel, de pár hónap múlva külföldre költöztünk, így ez is megszakadt. Itt megtaláltunk egy olyan közösséget, ami eddig a legjobban tetszik mindannyiunknak, itt sem tudok egyetérteni mindennel, de ezek inkább szervezési, és nem tanítási dolgok.

A tanítás igazából ezekben a gyülekezetekben majdnem ugyanaz, de ahol most vagyunk, például nem próbálják úgy leuralni az életünk minden területét, ahogyan azt a Hit Gyüli tette.

2016. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
66%
Római katolikus vagyok, de szoktam járni református és evangélikus istentiszteletekre is. Sőt, voltam már baptista és református ifi alkalmakon is. Nem keresem a legjobbat, magamat katolikusnak tartom, csak néha jóérzés elmenni valamelyik protestáns alkalomra is.
2016. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Római katolikus egyházból tértem át az orthodox keresztény egyházba. Nem a közösség miatt.

Más egyház szóba sem jöhetett volna, mert ebben a két egyházban van meg a teljes igazság. Mégis az orthodox egyház a hagyományai által sokkal gazdagabb és közelebb jár az eredetihez, mint sajnos a mára már igen felhigított katolikus egyház. A felhígitás alatt értem pl. azt a követhetetlenül sok lelkiséget, vagy a II. vatikáni zsinat után megreformált jelenlegi is végzett szentmisét, aminek nem sok köze van az eredeti római rítushoz.

Minden esetre nagyon nézd meg hogy hova mész, ha az a szándékod! Ne tévesszen meg az emberek kedvessége vagy éppen bunkósága, csak az Igazságot, Istent keresd!

2016. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!