Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a jobb isten? Jehova...

Melyik a jobb isten? Jehova vagy pedig Isten? És miért?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 15:21
A kérdező szavazást indított:
Isten
Jehova
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező.

Az Isten megnevezés az Életadó hatalmát, életformáját jelenti.

A Jehova pedig a személyes neve, mint ahogy neked is van Neved.

Téged sem férfinak, Nőnek, vagy embernek szólítanak, hanem azon a néven, amit kaptál a szüleidtől.

2021. jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amit kaptál a szüleidtől. Akkor Istennek is vannak szülei? :O Végül is a csodatévők sorozatban Istennek van szülei...
2021. jan. 14. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

O my God!!!

Evvel nem arra utalok, hogy Istennek szülei vannak, hanem hogy neki is van személyes neve. Saját magát nevezte igy el. Crazy Man.

2021. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Soha sehol nem nevezte így el magát. Ezt csak elmebetegek állítják.
2021. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az eslő jól mondta.
2021. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Jehova az Istennek a neve. Isten a rangja. Nyilván, ha Istenként utalsz rá, egyből tudjuk, hogy ő az, hisz csak egy van, mégis van neve, hogy megkülönböztetése magát a hamis istenektől.

Mint pl a "király megnevezés". Szokták mondani, hogy 'éljen a király'. Nem mondják, hogy György király vagy István király, hisz tudják kiről van szó, de azért pl a magyarok nem tévesztik össze Ferenc Józsefet az angol György királlyal, mert a nevük megkülönbözteti őket. Így Istent is a neve különbözteti meg.

2021. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Istennek nincs személyi tulajdon neve! Az csak a teremtményeknek van!

A Jehova sem tulajdon név hanem jelző! JHVH -YHWH azaz Vagyok, Aki Vagyok, azaz én vagyok az Örökkévaló! Az örökkévaló pedig jelző nem pedig személyi tulajdon név! Az atya Isten "Neve" Jézusban, Jézus személyében lett teljessé azzal, hogy az Atya Isten kijelentette és kinyilatkoztatta magát Jézus személyében a teremtett világ számára! Jézus eredeti neve is jelző


Ézs.7,14. Ezért ád jelt néktek az Úr maga: Ímé, a szűz fogan méhében, és szül fiat, s nevezi azt Immánuelnek,

Mt.1,23. Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.


Tehát Jézus személyében Isten eljött közénk! Azaz Isten megjelent köztünk testben!


1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.14,10. Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.

Jn.14,11. Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem.

Jn.14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

2021. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszi. A Szentháromság pedig az " Atya-Fiú-Szentlélek ". Nem? És bűn Isten szemében ha jehovistázok vagy jehovák-ozok?
2021. jan. 22. 20:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Szívesen! Bár ez több mint érdekes!


A Szentháromság gyakorlatilag egy összefoglaló meghatározás!


1.- Isten Szellem és Ő benne áll fenn az egész teremtett világ! Maga a tudati létezés állapota!

2.- Jézus gyakorlatilag Isten kinyilatkoztatása a teremtett világ számára, mind Angyali, mind pedig emberi viszonylatban! Isten Jézus által teremtett mindeneket, bele értve az embert is!

3.- Szent Szellem gyakorlatilag nem jelent mást, mint azt, hogy a Szent Szellem által van és létezik minden Istennel való személyes kapcsolat!


Isten maga Szellem (Szent Szellem)! Jézus Isten Szent Szelleme által fogant meg Mária méhében!

Jézusban Isten lakozott az Isten Szent Szelleme által!

Aztán jött Pünkösd, amikor Isten kiárasztotta e világra az Ő Szent Szellemét, hogy mind az, aki hisz Jézusban és befogadja Őt és elfogadja Őt Urának, Istenének és személyes megváltójának és képes és hajlandó alázatos, megtört szívű, őszinte bűnbánatra és bűnvallásra, azokban lakozást vegyen személyesen Isten és Jézus a Szent Szellem által.


Ez a Szentháromság lényege!


1.-Isten a lét, a tudat és akarat!

2.-Jézus az Atya Isten akaratának megcselekvője és beteljesítője!

3.-A Szent Szellem pedig a mindent összekötő kapocs, ami Isteni és Istentől ered!


Ilyen egyszerű, nem annyira bonyolult!

2021. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!