Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Üdvösség? Hogyan?

Üdvösség? Hogyan?

Figyelt kérdés
Hiszek Istenben, de úgy érzem nem nagyon lesz belépökártyám a mennybe. Nem vagyok rossz ember se, de hát értitek. Mindig elkövettek valamit. Mintha nem tudnék bűnök nélkül élni. Általában mindig ugyanazt követem el. Körülbelül 270 milliószor fogadtam meg, hogy többet nem puskázok, de csak nem jön össze. Ilyenekre gondolok. De ilyen a hazugság is. Észre se veszem, aztán jön. Lehet, hogy egy hétig kibírom, na de egész életemre? A mennybe meg csak bűntelenül lehet bejutni... Azt hogy csináljam? Megbánom én, de hát mindenki tudja, hogy újra meg fogom tenni, még akkor is ha megfogadom, hogy nem. Vélemény?

2021. jan. 14. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Szia,

Szerinted a szüleid szeretni fognak akkor is ha becsapod őket? Megbocsátanak, ha bocsánatot kérsz?

Hasonlóan Isten is megbocsát. Nyilván nem örül a rosszat teszel, de annyira szeret, hogy elrendezte a sorsod előre, és elkészítette a belépő kártyádat. Neked csak el kell fogadni. Ez az üdvösség. Sola Gratia. Egyedül kegyelemből.


Üdv. Péter

2021. jan. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha hiszel Istenben és Jézusban, az elég, hogy a Mennyországba kerülhess. De érdemes sokszor imádkozni, hogy jó legyen a kapcsolatod Istennel.
2021. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor így is juthatok még a mennybe? Ha mindig elkövetem ugyan azt és nem bírok leszokni róla?
2021. jan. 14. 19:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze. Miért ne juthatnál?


Puskázni azért nem éri meg, mert jobb rendesen megtanulni.

2021. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azt hittem ennyi nem elég. Tudom, hogy nem éri meg. Van, hogy rosszabbat is írok úgy.
2021. jan. 14. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nagyon jó érzés az egyenes úton járni, bátran hozzáállni az akadályok leküzdéséhez. Kívánom hogy tapasztald meg, hogy milyen csodás érzés a szabadság, a teljes Istenre hagyatkozás.


Üdv. Péter

2021. jan. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Üdvösség? Hogyan?"


Ha a kommenteket eltudod olvasni, akkor szerintem az Újszövetség és az Evangélium írásait is el tudod olvasni! Nem annyira bonyolult! Nyitott szív kell hozzá, megtört, alázatos bűnbánó szív kell hozzá!!!

2021. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!