Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan keresztényektől kérdezem...

Olyan keresztényektől kérdezem akik hisznek a Szentháromságban és az azonnali halál utáni életben, mennyben és pokolban! Hogy fog lezajlani a második eljövetel? Elragadtatás későbbi tanítás?

Figyelt kérdés

2021. jan. 21. 22:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Kell legyen előttünk még egy ébredési hullám. Mert amikor az evangéliumot hirdeti az egyház MINDEN nemzetnek akkor jő el a vég és azután lesz a második eljövetel. Ennek beteljesedése még hátra van. Még egy nagy aratás kell legyen a következő 10 évben. Az egyháznak az eljövetel siettetéséhez ébredeznie kellene és nem próféciákat meg a végidőkről szóló kronológiákat és tanitásokat keresni. Az utolsó kérdésed nem értem pontosan.
2021. jan. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Pál elég egyszerűen leírja. Krisztus visszajön. Akik élnek és Krisztuséi, elváltoznak egy szempillantás alatt, többiek menne a lecsóba. Akik Krisztusban haltak meg és a Mennyben vannak, azok pedig testet kapnak. Az ítélet pedig a Jelenések könyvének végén van világosan leírva
2021. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értem. Az Édenkertben az első emberek meztelen voltak. A filmekben a ruhák leesnek amikor felmennek a mennybe. Nem lesz furcsa egy kicsit, hogy meztelenek leszünk a mennyben? :/ Remélem fehér ruhát kapunk. Fehér pizsamát... :)
2021. jan. 22. 09:51
 4/18 anonim ***** válasza:
13%

Személyes vagy kollektív eljövetel?

Nem is biztos, hogy lesz kollektív, de a beszélgetés rejtettkézzel irományban jól leírják.

2021. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Ha elolvasnád a Jelenések könyvét, akkor már tudnád, hogy milyen ruhában vannak a Mennyben. Ha filmekből szerzed a tudásod, az a te bajod.

Gyanítom, h a Bibliával hadilábon állsz, így szerintem neked nem kell azzal foglalkoznod, hogy mi lesz a Mennyben.


"Az Édenkertben az első emberek meztelen voltak."

Egy ideig. Gondolom azt a részt sem olvastad.


Kérdezhetek valamit? Mennyire logikus olyan művet kritizálni, amit még el sem olvastál?

2021. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom. De miből gondolod, hogy biztosan kritizálok, és nem csak kíváncsi vagyok? Különben is rengeteg fordítás van. Azt sem tudom már, hogy melyik a legjobb fordítás magyarul. Jehovistásat nem akarok olvasni.
2021. jan. 22. 10:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy szempillantásban elváltozunk. :)

Dicsőséges külsőnk lesz, nem lesz semmi takargatni valónk hanem a ruhánk is ragyogó lesz. Isten a Fia hasonlatosságára formál minket és ezt Krisztus vére teszi lehetővé.

2021. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

A mennyben nincs ruha. A mennyország a lelkek összessége. Energiának is hívhatod, de annál levésbé kézenfogahtó. Végtelen számú személyiség egybe gyúrva = mennyország = isten.

A második eljövetel a földnek szól, attól még az egyén végig fog menni a fejlődés szakaszain. Muszáj. Semmié rtelme, hogy létezik, eljut az ember fejlettségére, majd abbahagyja a fejlődést és újra lélek lesz. Vannak akika következő síkra mennek, lesznek akik maradnak stb.


Nem lenne fura a mesztelenség, mert átjár majd isten, semmit sem.fogsz szégyellni. Örömmel tőlt majd el hogy láthatnak és tapasztalhatnak téged, méghozzá minél inkább.

2021. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%
Senki nem tudja, en is hivő vagyok, reformatus, de azt mondom a biblia tele van mesékkel.
2021. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

#9#: "Senki nem tudja, en is hivő vagyok, reformatus, de azt mondom a biblia tele van mesékkel."


Na látod kedves 9, ez mutatja, hogy te nem vagy hívő, maximum vallásos, elkötelezve magad egy bizonyos vallási irányzatnak, felekezetnek! A kettőnek pedig semmi köze egymáshoz! A vallás és az élő hit olyan messze van egymástól mint éjjel és nappal, mint kelet és nyugat!!! Neked nincs személyes élő kapcsolatod az Élő IStennel Jézus által!!! Épp ezért én a te helyedben inkább nem is írtam volna semmit!!! Nem tudsz és nem ismersz semmit, de azért kijelentetted és kinyílvánítottad a véleményedet, hogy szerinted a Biblia tele van mesékkel!!! Ez után még vallásosnak sem mondanálak nemhogy hívőnek!!!! No de mindegy, akkor most válaszolok a kérdezőnek!

2021. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!