Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Értitek a görög mitológiát?

Hasasasa kérdése:

Értitek a görög mitológiát?

Figyelt kérdés

Én szeretem a kedvencem meg minden a művészetek az épűletek de most nem ez érdekel hanem..

ugye vannak ezek a gorgók meg a minotaurusz a hárpiák a hydra mindenféle szörnyetegek lények tárgyak amik nagyon nem valóságosak még is mindenhol ez van, hogy perseus legyőzte a medúzát és ez most komolyan létezet ez dolog vagy csak nagy kitaláció meg az hogy titánok és istenek harcoltak ah annyira nem valóságos


de most komolyan magyarázátok már meg miért pont ilyen volt a vallásuk régen ???


én totál nemértem:S...


2010. aug. 15. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk középsuliban azt mondta az irodalomtanár, hogy a görögöknek volt valami spéci bolondgombájuk, amit ha megettek, az olyan volt, mint valami drog, és azért tudtak ilyen sok mindent kitalálni :D
2010. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
A vallást mióta épült a logikára? :D A modern vallásokat sem lehet megmagyarázni,a görögöknek élénkebb volt aképzeletük, ezért jött létre pl. a minotaurusz.Sokkal izgalamsabb történet a történet , ha van benne már nem létező lény is...
2010. aug. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

akkoriban nem volt harry potter meg Alkonyat

valamit ki kellett találniuk

2010. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
ja akkor...butábbak voltak mint a többi nép mert a földrengést poseidon nagyúrra fogták :D
2010. aug. 15. 16:30
 5/16 anonim ***** válasza:
2010. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Ők csak próbálták a maguk módján leírni és megérteni a világ jelenségeit. Ha belegondolsz, következetesen és logikusan felépített világkép ez, mint minden mitológia.


Háromezer év múlva lehet, hogy az akkori emberek fognak mosolyogni azon, hogy mi itt valami tudománynak nevezett mitológiában hittünk, meg templomokat emeltünk neki (kutatóintézetek, egyetemek), hogy hódolhassunk neki, történeteket alkottunk belőle (tudományos elméletek), amiket alakítgattunk és formálgattunk, hogy igazodjon a valósághoz.

2010. aug. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Az árvizet meg az Úrra fogták a keresztények, közben meg csak betört a Földközi-tenger területére a víz.
2010. aug. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

A görög mitológia fénykorában az emberek még nem rendelkeztek olyan ismeretekkel a világról, mint manapság, hát úgy írták le,ahogy tudták.

Miért ne lehetne a szél, a víz, a szerelem egy isten - ami nem személyt jelent, hanem valami életteli energiát?

Nem butábbak volta, mint a többi nép, egyszerűen akkor eképp magyarázták a dolgokat, mert nem tudták másképp..

Ma is ugyanezt csináljuk


Én hívő vagyok, nem azt állítom, hogy semmilyen isten nincs, de kétlem, hogy minden szó szerint úgy lenne ahogy a vallások írják. Mert az ember csak addig mehet, amíg í tudása tart...

És ugye a bibliai istenre is épp annyi bizonyíték van, mint például Zeuszra:)

2010. aug. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

értem ..


de akkor amikor már léteztek emberek meg istenek is náluk, hogy jönnek a szörnyek és a félistenek a képbe mert azok emberek közt éltek sőt gyilkoltak vagy harcoltak és mindent az emberek előtt vagy csak kamuztak??

2010. aug. 16. 10:31
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, te nem vagy teljesen tisztában a görög mitológiával.

A küklopszok, százkezű óriások és a legtöbb mitológiai lényt már a görögök is a múltba helyezték, a távoli Aranykorba.

Így például Iaszón és az aranygyapjú története sem az akkori időkről mesél. Vagy hol látsz például szörnyeket már a trójai háború idején? Sehol, maximum homályos sejtéseket amazonokról és egyéb olyan lényekről, akik valóban létezhettek.

Szóval, hogy ismét csak a ma általános vallását hozzam fel - szimplán összehasonlításként - ez olyan, mint Lucifer,az óriások meg Ábrahám, ők sincsenek már sehol :)

2010. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!