Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Értitek a görög mitológiát?

Hasasasa kérdése:

Értitek a görög mitológiát?

Figyelt kérdés

Én szeretem a kedvencem meg minden a művészetek az épűletek de most nem ez érdekel hanem..

ugye vannak ezek a gorgók meg a minotaurusz a hárpiák a hydra mindenféle szörnyetegek lények tárgyak amik nagyon nem valóságosak még is mindenhol ez van, hogy perseus legyőzte a medúzát és ez most komolyan létezet ez dolog vagy csak nagy kitaláció meg az hogy titánok és istenek harcoltak ah annyira nem valóságos


de most komolyan magyarázátok már meg miért pont ilyen volt a vallásuk régen ???


én totál nemértem:S...


2010. aug. 15. 15:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
aha érdekes látad mondjuk a titánok harcát na ott is már vannak emberek még is a skorpiotól kezdve a krakkenig ....:D
2010. aug. 16. 18:53
 12/16 anonim ***** válasza:

De éppen ez az...


Mikor az ókori görögöknek is Perzeusz már a távoli múlt mítoszaiként létezett, nem élő emberként, aki valahol a környéken él.


A mitológia nagy része számukra is már a régmúlthoz tartozott, nem úgy mesélték, mint ami nemrég történt.

2010. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
már vágom
2010. aug. 16. 22:11
 14/16 A kérdező kommentje:
.....hazudtam még mostsem :D
2010. aug. 16. 22:11
 15/16 anonim ***** válasza:

Na jó, figyelj, elmondom egyszerűen.

Az ókori görög mitológia fénykora körülbelül ie. 2000 és ie. 200 körül volt, azok az emberek, akik a mitológiában hittek, akkoriban éltek.

De ha most ott lennél és megkérdeznéd az egyiktől, hogy mikor éltek ezek a mitológiai szörnyek és emberek,azt mondanák:

"Évezredekkel ezelőtt, még az ősi Aranykorban, amikor az istenek köztünk jártak."

Tehát az olyan nekik, mint nekünk a Biblia: régen volt, elmúlt és csak a híre maradt.

2010. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Heuréka végre megértetem kössz
2010. aug. 17. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!