Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitetlenek többsége, miért...

A hitetlenek többsége, miért hiszik azt, hogy mi keresztények melegek vagyunk mindannyian? Talán tilos szeretetben és békében élni?

Figyelt kérdés
UI: Szerintetek keresztények bűn, ha ateista helyett azt mondom hitetlen? Ez nem sértő a hitetlenekre? Ateista valahogy nem jön be nekem, olyan görög-francia hangzású ráadásul magyarul mondjuk ki. Nekem furcsa az ateista szó.
2021. jan. 24. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"A hitetlenek többsége, miért hiszik azt, hogy mi keresztények melegek vagyunk mindannyian?"

Szerintem inkább hisznek hidegnek és sokszor nem alaptalanul.


"Talán tilos szeretetben és békében élni?""

Ahhoz nem kell hívőnek lenni, hogy valaki szeretetben és békében éljen.


"UI: Szerintetek keresztények bűn, ha ateista helyett azt mondom hitetlen?"

Csak annyira sértő, mint a hiszékeny.

2021. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. :) szóval, nyugodtan mondhatom, hogy hitetlen? Vagy inkább a modern nem sértő szavat?
2021. jan. 24. 22:05
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem egyszerűen csak helytelen ha nem vallásos emberre a hitetlen szót használod. Aki nem vallásos jellemzően a tudományban hisz. Az is egyfajta hit, csak az olyan hit ami nektek nem tetszik.
2021. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi van azzal, hogy a tudományt nem hinni kell hanem elfogadni, tudni? Pl. a gravitációt nem hinni kell, hanem elfogadni, hogy ez tagadhatatlan tény, mert létezik. De Jézus és a Biblia, akkor miért nem ateista szavakat használ? Pl. az ateista azt mondja magában, hogy nincs Isten!
2021. jan. 24. 22:14
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én még egyetlen ateistától sem hallottam, hogy valakit a hite miatt leb*zizna.


Fordítva viszont már igen.

2021. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Akkor azok nem ismerik Krisztust akik rávágják, hogy búzi. Egy Krisztus ember nem viselkedik így, nem igaz Doszka?


[link]


Pedig a harcos ateisták nagyon mondják ezt a dumát néha.

2021. jan. 24. 22:38
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Hitetlen = nem keresztény, ugye?


A hitetlen miben hisz?

2021. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Magában és a tudományban, hogy az sokkal megbízhatóbb, mert más emberek mondanak mást. Elhiszem, hogy a tudósok felfedezték az ősrobbanást.
2021. jan. 24. 22:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Engem még sosem bziztak le Krisztus miatt. Mást sem, ezen az oldalon sem. Mire jó ez a kérdés?
2021. jan. 25. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Homofób. NEM egyenlő a homoszexuálissal!!!
2021. jan. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!