Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateizmus egy tündérmese...

Az ateizmus egy tündérmese azok számára akik félnek az örök fénytől. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 21:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
100%
Mégis ki fél az örök boldogságtól? :D
2021. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:
Az ateisták, mert nem merik vállalni a vég nélküli örök életet.
2021. jan. 25. 21:45
 3/69 anonim ***** válasza:
100%
Mért ne mernék, ha ott örök boldogság van? Vagy ha van is ilyen ateista, akkor nagyon kevesen vannak, akik emiatt ateisták.
2021. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:
Azért mert félnek örökké élni. Nem bírják felfogni az idő nélküliséget. Én sem tudom, de elfogadtam a végtelent.
2021. jan. 25. 21:56
 5/69 anonim ***** válasza:
100%

Aki hisz Istenben, az el tudja fogadni, hogy Neki van arra is hatalma, hogy ez a vételen az ember számára ne legyen kibírhatatlan.


Sokkal több keresztény van, akik azért hisznek, mert félnek a haláltól, mint ateista, aki azért nem hisz, mert fél az örök léttől. Úgyhogy a válasz a kérdésre nem, még akkor is ha van nagyon kevés ilyen ateista.

2021. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem azert vagyok ateista, mert ne akarnek orokke elni, vagy a Mennyországba jutni.

Hanem mert nem hiszek olyan dolgokban amik nincsenek tudomanyosan alatamasztva, vagy epp nem merhetoek, esetleg kezzel foghatoak. Na, ezek mind nem jellemzoek Istenre, szoval ateista vagyok. Vagy talan te a Telapoban is hiszel meg?

2021. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
2021. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
100%

Te végzetesen félreérted. Ha valaki fél valamitől, akkor azt igaznak tartja. Ha igaz, akkor akkor tudhatja, hogy így is úgy is bekövetkezik.

Azonban te semmit nem tudsz, csak hiszel. Aztán vagy úgy van vagy nem. Azt sem tudod, az ateista nem tagadja az istent, hanem tudja, hogy létezésére nincs bizonyíték. Ő az a fajta, aki viszont azonnal elfogadja, ha keletkezik rá bizonyíték.

2021. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:
Tehát kb. a bizonyítékok hiánya miatt nem hisztek? De, akkor mi miért hiszünk mégis? Persze nem csak vak hitből élünk. Rengeteg érv van és forrás stb...
2021. jan. 25. 22:15
 10/69 anonim ***** válasza:
88%

9. Az erveitek es a forrasaitok szemelyes fantazmagóriák, szemelyes tapasztalatok alapjan.

Ti “erzitek” meg “latjatok”, azert hisztek. En se nem erzem se nem latom a jelenletet. Ezert nem hiszek.

2021. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!