Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehovák mit gondolnak az...

A jehovák mit gondolnak az egy kutya négy élete című filmről hamár a Harry Potter is tilos nekik?

Figyelt kérdés
2021. jan. 27. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A vallási felekezeteknek semmi sem ajánlott, ami ellentmondásban van a hitnézeteikkel.


Ha nem is tiltanak konkrétan egy adott dolgot, mert nem akarnak fanatikusnak tűnni, akkor rávezetik az illetőt burkoltan. Pl. megkérdezik: Jézus tett volna ilyet...? stb.


Jehova tanú és a többi hozzájuk hasonló felekezetek azért tűnnek extrémebbnek, mert teljesen jelentéktelen dolgokat is tiltanak. Lásd itt:


[link]

2021. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jehova tanúi élete arról szól, hogy unatkozzanak, és ne éljék az életüket. Meg persze ne legyen önálló véleményük semmiről.

Jézus így Jézus úgy legtöbb azt se tudja, hogy Jézus rohadtul nem úgy nézett ki, mint európában elterjedt. Begyepesedett örök szűz gyülekezett.

2021. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jehova Tanújaként a véleményem:

A film igazán megható volt, megkönnyeztem. Ez nem jelenti azt, hogy egyetértek az állat "reinkarnációjával".

2021. jan. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

2.

Egyáltalán nem unalmas az életem, minden nap történések vannak. Vannak önálló véleményeim, nem vagyok senkinek a Robotja, még Istennek sem, mert szabad akaratot adott mindenben az embernek.

Egy valamiben nincs "önálló gondolatom", vagy szabad akaratom, ahogy Jézusnak sem volt.

Ez pedig az Atyja imádatával, és a keresztény élettel kapcsolatos.

Képzeld el, még a Saul fiát is megnéztem, bár nem ajánlom senkinek, mert iszonyat ilyet látni. Egy igazán boldog ember, nem élvezi látni mások halálát, szenvedését, nehézségeit.

S csakhogy fokozzam az adrenalin szintedet, a Star Wars film mind a nyolc részét láttam 3d-ben moziban. Nem lettem kiközösítve, megfeddve, kitoloncolva. Mindenki tudja Rólam, hogy megnéztem, és nem Én vagyok az egyetlen tanú, aki megnézte.

A Harry Potter film viszont számomra démonos, nem szeretném megnézni.

A csillagok háborúja pedig, a rossz és a jó harcáról szól, ami jelenleg az emberek között, vagy Isten és Sátán között is zajlik.

Egyénileg szabadon eldöntöm, mi az amit megnézek, és mi az amit, a tartalom, vagy a bemutató alapján nem óhajtok látni, mert rossz hatással lehet az életemre, vagy befolyásolhatja a gondolkodásomat.

alaposan átgondolom, érdemes -e megnézni, vagy sem. Ha a lelkiismeretem nem engedi, akkor nem nézem meg.

Hidd el, nem mindent jó megenni, még ha gusztusosan is tálalva van.

2021. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%

Csak egy Jehova van.

Jehova/Jahve/YHWH a Keresztény Atya Isten neve. Akikre te gondolsz, azok a Jehova Tanúi nevű egyház hívei.

Azért nevezzük már nevén a dolgokat.

2021. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!