Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen laza emberek mégis...

Az ilyen laza emberek mégis mit gondolnak?

Figyelt kérdés

Vannak ugye totál bunkó kutyások meg normálisak, de van egy harmadik kategória akiket nem tudok hova tenni. Normálisnak tűnnek beszélgetés közben és a kutyájuk sem agresszív, de egyszerűen olyan mértékben lazák, hogy már szinte "szétesnek".

Van például egy lány aki mostanában erre sétáltatja a kutyáját rendszeresen. Az egész utca meg van bolondulva, a kutyája őrjöng, száguldozik az út közepén, hergeli a házőrzőket a kerítésnél. A gazda persze ordít mint a sakál, hogy XY nem, NEEEEEM, de nem történik semmi. Póráz nincs nála. Azt nem értem, az ilyen ember nem fél? Nem fél, hogy a kutyáját elüti egy autó vagy biciklis? Nem fél, hogy egy embernek vagy kutyának nem tetszik és bántani fogja? Ha mondjuk lenne egy problémás kutyám (nem olyan amúgy), vagy tüzel, vagy beteg, stb. és ki szeretném vinni pórázon, akkor ilyen esetekben mégis mit érnék vele? Hisz egyértelmű, hogy a lány nem tudja visszafogni a kutyáját. Miért nem köti meg akkor? Miért nem félti? Miért nem jut eszébe, hogy baj lehet ebből?

Aztán a múltkor mikor mentem a vonathoz, láttam egy kutyát az út közepén. A gazdája jó 2-3 perc múlva fordult be az utcába. Tehát rá sem látott a kutyára, vagy hogy jön-e valami. Nem félnek az ilyenek, hogy valami baja lesz? Arról nem is beszélve, hogy őkelme gondolt egyet és hirtelen megállt előttem én meg majdnem p*fára estem benne. Hátranézek a gazdára, de semmi... Csak pletykált tovább... Még én éreztem rosszul magam, hogy majdnem beszóltam.

Vagy ott az a bácsi, akinek egy öreg vagy beteg kutyája van, mindenesetre olyan lassan megy mint egy csiga. Az út közepén. Póráz, nyakörv nélkül.... Nem fél az ilyen, hogy ideje sincs kikderülni egy hirtelen megjelenő járművet mondjuk? Arról nem is beszélve, hogy mindenkihez odafordul aki közel van hozzá, benne is orra buktam már párszor majdnem.

Vagy ott az a nő aki tudja, hogy kergeti a kutyája a bicikliket, mégsem köti meg. Aztán én megyek szabályosan, kivilágítva és majdnem elütöm az éjszakában a fekete színű apró ölebet... De a következő alkalommal sem köti meg. Mintha sok ember azt hinné, hogyha az ő kutyája alapvetően barátságos emberekkel és kutyákkal, akkor neki soha semmi baja nem lehet?

Vagy én vagyok csak ilyen kis, életet élvezi képtelen görcs, hogy folyton azt sasolom, minden biztonságos-e séta közben és megpróbálok mindent megtenni, hogy senkit se zavarjanak?



2015. júl. 18. 18:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
szerintem kicsit tulreagalod ezt..marmint persze ertem mi a gond, de nem kene ennyire felhuznod magad. most ahogy igy olvastam amit irtal olyan dolgoknak tuntek amikkel ha en talalkoznek,eszre se vennem vagy elmennek mellettuk. mindenki latott mar oreg papit ut kozepen setalo kutyaval de nem hiszem hogy folhuzzak magukat rajta. probald kicsit inkabb te lazabban venni ezeket a dolgokat, a te lelkiismereted tiszta, ne massal torodj :)
2015. júl. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat én értelek én a kutyámat csak akkor engedem póráz nelkul mikor egy elhagyatott pusztaba vagyunk de igen igazad van vigyázz magadra és a kutyusra is ne USD el figyeld attól meg hogy vannak Olyanok akiket nem érdeklik a kutyájuk az egy dolog de te se izguld túl szerintem 😊😊😊😊😊😊😊😊😉😉😉😉
2015. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 sippara ***** válasza:
100%
Végre valaki! Egyébként én próbálom elengedni a szitut, tényleg, hát nem az én kutyámat ütik el, de a rohadt életbe, ugyanezek nem szedik általában a cart se,ugyanezek másznak bele a kutyáim arcába/bevásárlószatyorba, és még folytathatnám napestig.
2015. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem húzom fel magam csak nem értem, hogy ha láthatóan szereti a kutyáját akkor mégis miért nem félti? Számomra annyira egyértelmű, hogy vigyázni kéne az ilyenekre.

Arról nem is beszélve, hogy nekem is vannak kutyáim és ezzel nekem is gondot okoznak, ami mellett hogy menjek el? Pl van egy öreg, süket, epilepsziás kutyám akinek fáj mindene. Ha mondjuk beleszalad a fent említett lány hiperaktív kutyája akkor mit csinálok? Hiába viszem pórázon ha ő nem tudja irányítani.

2015. júl. 18. 18:58
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez a lány mondjuk szedi a kakit, ezért sem tudom eldönteni, hogy akkor most normális vagy mégse... Egyszerűen nem fér a fejembe, pedig tényleg látni, hogy szeretik őket.
2015. júl. 18. 19:01
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek felelőtlen emberek. Engem is idegesítenek.


Budapest belváros, kereszteződés, villamos megállónál.


Kutyámmal várjuk a zöld lámpát, erre a semmiből előtűnik egy póráz nélküli husky, hátulról rámegy a kutyámra az meg rossz néven vette és elugatta onnan. Körbe nézek, hol a gazdi, jött két cigiző lány és bambán néztek ki a fejükből én meg hangosan "Kié ez a kutya?", semmi válasz.

Megyek tovább, rámennek a villamosmegálló járdaszigetre, bent áll a villamos, a husky olyan közel odanyomta magát a villamoshoz, hogy ha elindul, bekapja a lábát. Én megint "Kié az a kutya?" erre a két csak se só, se beszéd leül a padra és odamegy hozzájuk a kutya.


Legszívesebben tarkón vágtam volna őket.


Ugyanezen a környéken. Kutyám épp szaglászik egy fánál, rárohan egy szuka amstaff (gazdi 6 méterrel messzebb totyog), összeszagolnak, az amstaff kicsit borzolni kezd. Gazdája odajön, köszön, aztán "Jajj, ha borzolsz, akkor menni kell." és megy tovább és hívja a kutyát és az le se tojta, csak nézte tovább az enyémet. Mi elindultunk, hallom a gazdi még kiabál, az amstaff meg csak bámulja az enyémet és a füle botját se mozdítja.



Meg két kisvizsla lerohanta póráz nélkül a póráz nélküli kutyámat, az meg odakapott nekik, mikor elkezdtek volna rajta ugrálni, azok meg visítottak egyet a gazdi meg jajong, hogy jajj, szegénykéim ?!!!


Ilyenkor mindig eszembe jut, hogyha egy olyan kutyához szaladnak oda, amelyik konkrétan harap és nekimegy a kicsiknek akkor biztos sírna a szája.

2015. júl. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy a komoly kutyások között is megfigyeltem ezt a típust. Bebattyog mondjuk egy kutyás táborba, elengedi a kutyát és aztán fogalma sincs hol van, kivel "partyzik"? Tényleg én érzem magam h*lyén, hogy én ezt nem bírnám ki, hogy nem tudom mi van vele.
2015. júl. 18. 19:04
 8/17 anonim ***** válasza:
*két csaj se szó se beszéd
2015. júl. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
es nem tudnal beszelni a lannyal, hogy legyszi rakj mar egy porazt a kutyadra vagy valami? neki se jo ha futkoraszik osszevissza..tenyleg amugy en is feltenem a kutyam ha nem tudnam visszahivni, barmi baj lehet. en szolnek a lanynak h csinaljon valamit vele
2015. júl. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
póráz nélküli vizsla a pórázos kutyámat (nem az én napom...)
2015. júl. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!