Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények mit gondolnak...

A keresztények mit gondolnak a halálbüntetésről?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 15:19
1 2
 1/13 GretaThunberg ***** válasza:
11%
A kövezés volt az igazi.
2021. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben nem tudom elfogadni a halál bűntetést mivel egy ember nem rendelkezhet egy másik ember élete felett viszont itt van ez a videó [link] Zsolt atya véleményével tudok azonosulni.
2021. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
A Biblia elvileg nem tiltja, így akár alkalmazható is, egy időben pedig szerintem volt létjogosultsága is, mivel az embereket talán máshogy nem tudták megvédeni, ami pedig az egyik legfontosabb emberi jog lenne, hogy biztonságban élj. Viszont ma már megoldható dolog, valamint a halálbüntetésnek elrettentő ereje sincs. Tehát nem túl jó dolog alkalmazni. Nem véletlenül van ellene az Egyház is.
2021. jan. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

A halálbüntetésnek nincs elrettentő ereje? Ez szerintem nem igaz, a kimutatások szerint nagyon is van, de ha azokat is félreteszed, és csak józan paraszti ésszel átgondolod, hogyha te bűnözésre adnád a fejed, valószínűleg jobban meggondolnád, hogy mit cselekszel, mert akár az életed is rámehet. Nem hiszem, hogy azonos lehet az a két szituáció például, hogy balhéban megölsz valakit, és jelenleg maximum kapsz pár/ jó pár évet, vagy hogy tudatában vagy annak, ki is végezhetnek, ha olyat teszel. Én nem tudom elképzelni, hogy ne lenne bizonyos szintű elrettentő hatása, még ha nem is mindenkinél.

És hogy egyébként mi a véleményem a halálbüntetésről? Nem vagyok jó keresztény (egyértelműen vallom, hogy a létezésünk okkal van, nem holmi véletlenek műve, amit az evolucionisták vallanak), de én támogatnám, azonban ez egy olyan kérdés, ami körül úgysem lesz soha egyetértés, és sosem tudja az egyik a másikat meggyőzni az igazáról, hogy miért kellene vagy nem kellene alkalmazni a halálbüntetés rendszerét. Én támogatnám, ahogy még sok-sok ember, de ugyanígy sokan meg nem. Kinek van igaza? Szerintem nekem, de az ellentábor hajszálpontosan ugyanezt fogja vallani.

2021. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"a kimutatások szerint nagyon is van"

Nem tudom ezek milyen kimutatások, mert csak arról hallani, hogy ezek szerint sincs. Mennyivel van kisebb bűnözés például az USA-ban, ahol van halálbüntetés, mint például Hollandiában vagy Dániában, ahol nincs?

2021. jan. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Nos, mennyire vagy libsi? :) Lehet, hogy összetöri a valóság a szívedet.
2021. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

Istennek van joga kiszabni azt. Amikor embereket hatalmazott fel erre, akkor az alapján lehetett megtenni, ami a Bibliában leírt elvárásokkal egyeznek.

Régebben volt, hogy maga Isten hajtotta végre, de volt, hogy embereket is felhasznált. Ezzel bizonyíthatták, hogy egyetértenek Istennel és az ítélettel is.

2021. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Én visszavezetném a karóba húzást. Ne csak simán haljanak már meg. Rögtön kevesebb lenne a bűnözés.
2021. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem állok a halálbüntetés pártján.
2021. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom jó ötletnek :(
2021. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!