Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Paradicsom mit jelent a...

Paradicsom mit jelent a Bibliában? Több értelmezést is hallottam ezért érdekel, hogy ki mit gondol?

Figyelt kérdés

2021. jan. 28. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Mostantól nem eszek paradicsomszószt...
2021. jan. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értelmes választ kértem!
2021. jan. 28. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Jó kérdés egyébként. Mert elvileg az ember nem a Mennyországba lett teremtve, az Kerub meg nem kering a fák körül manapság..

Legyen állapot. És akkor mondtam valami spirituálisan hangzó nagy semmit.

2021. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Jelenések 21:3-4, Ézsaiás 65:21–23, Zsoltárok 37:29.


Ezeket olvasd el kérdező, aztán írd meg, hogy értetted. Írhatsz privit is akár.

2021. jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 uyscuti ***** válasza:

A Paradicsom szó fordítástól függően 3-4 helyen fordul elő a Bibliában.

Énekek Éneke 4:13 ( Ez van ahol egyszerűen csak kertnek van fordítva.)

Lukács 23:43

2 Korintusz 12:4

Jelenések 2:7

A szót ( pairidaeza) perzsa eredetűnek gondolják. Görög megfelelője a paradeisos. Nagyon szép parkra vagy parkszerű kertre utaltak vele. Az első ilyen kert - amivel a Paradicsom szót a leggyakrabban összefüggésbe hozzák-, az a kert volt , amit Isten hozott létre Édenben , az első emberpár lakhelyéül. A Biblia szerint az ottani állapotokat kellett volna az egész Földre kiterjeszteniük.

2021. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mikor Jézus a kereszten volt, és mondta hogy Vele lesz a Paradicsomban a mellette levő ember, akkor a Mennyországra gondolt?
2021. jan. 28. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem.

A paradicsom Isten eredeti terve alapján az ember számára a Földön volt, és ott is fogja megvalósítani. Ez a terve hiúsult meg egy időre.

Isten soha nem az égbe tervezte az emberi életet, hanem a földre. Ezen ha bukfenceket vetnek némelyek, akkor is így lesz.


Sokszor nem értem, minek nézik Jézus megváltását? Az ember itt vétkezett emberként, és ezt váltotta meg, vagy is hogy helyre álljon ez az akarat.

2021. jan. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BGB ***** válasza:
0%

Nem egészen. A mennybe majd az utolsó ítélet után lehet beköltözni. Addig az emberek egy várakozó helyen tartózkodnak, amit Biblia Pokolnak Hades-nek nevez. Ez végül is egy börtön, nem lehet szabadon kijönni, de nem mindenki egyforma körülmények között fog ott várakozni.


A paradicsom egy erkerített gyönyörű kertet jelent. A földön Ádám és Éva részére volt ilyen hely.

A mennyben is lesz az emberek részére egy ilyen gyönyörű rész. És a pokolban is van ilyen elkerített rész (paradicsom vagy Ábrahám kebele) az igaz életet élő várakozók részére, és van a gyötrődés és félelem helye azoknak akik rettegéssel várják az ítéletet és elkövetett bűneik kísértik őket.


Tehát Jézus is és a lator is a halottak tartózkodási helyére a pokolba/seolba mentek haláluk után. Jézus bíztosította a Latort, hogy a Paradicsom nevű részen fognak találkozni.


Tehát a pokol nem a kárhozat helye, ez tévesen került így a köztudatba.

Péter írja, hogy Jézus halála után tömlőcbe levő lelkeknek prédikált.


"Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért,[...] megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint; Amelyben elmenvén, a tömlöcben lévő lelkeknek is prédikált, Amelyek engedetlenek voltak egykor, mikor egyszer várt az Isten béketűrése a Noé napjaiban,"


Illetve Lázár történetében láthatjuk, hogy a pokol gyötrelem helyére kerülő gazdag feltekint és látja messze, tőle elválasztva Ábrahám kebelében levő koldust.

/Természetesen vannak akik másként gondolják, de ök nem tudnak igazán elszámolni hogyis találkozhatott volna Jézus aznap a mennyei paradicsomban a latorral mikor még maga sem ment föl/



"Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám keblébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték. >>

Luk 16:23 És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak keblében.

És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban

...

, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy akik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek

2021. jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor mikor Jézus a kereszten volt, és mondta hogy Vele lesz a Paradicsomban a mellette levő ember, akkor a Mennyországra gondolt?"

Nem. A Paradicsom Ábrahám keble, az alvilág része volt. Az ószövetségben Istenben meghaltak oda kerültek, mert csak Jézus halálával nyílt meg a MEnnyország.

2021. jan. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!