Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értelmezitek a bibliai...

Mansour kérdése:

Hogyan értelmezitek a bibliai teremtéstörténetet?

Figyelt kérdés

Mindegyik lehetőség mellé odaértendő az is, hogy a 6+1 napos történet a hét és a szombat fogalmának kulturális megalapozása miatt fontos. Úgy tudom, ez valamilyen formában mindenkinek egyértelmű, így ezt külön alternatív értelmezésként ne írjátok le!

Akinek valami egyéni értelmezése van, nyugodtan fejtse ki! De kommentálhatjátok, pontosíthatjátok a megadott lehetőségeket is! Ha lehet, azt is írjátok oda, milyen felekezetűek vagytok!



2020. júl. 24. 12:16
A kérdező szavazást indított:
Isten 6 (24 órás) nap alatt teremtette a világot, 6000 éve.
Isten 6 (24 órás) nap alatt teremtette a világot, 13,8 milliárd éve.
Isten 6 nap alatt teremtette a világot, de a napok nagy, akár több milliárd éves korszakokat szimbolizálnak.
Isten 6 nap alatt teremtette a világot, de a napok nem hozhatók összefüggésbe konkrét időbeli korszakokkal, csak a sorrendiségük fontos.
A történet a fizikai világ teremtéséről szól, de nem tudhatunk semmit ennek időbeliségéről, még a sorrend tekintetében sem.
A történet nem a fizikai világ teremtéséről, hanem a káosz kozmosszá alakításáról szól, az emberi élet lehetővé tétele érdekében.
A történet csak annyit mond el, hogy a világnak van teremtője, de a részletei semmilyen összefüggésbe ne hozhatók a fizikai világ történéseivel.
Valami más, egyéni értelmezés.
30 szavazat
1 2 3 4
 1/33 Demion ***** válasza:
25%

Szerintem, aki leírta szó szerint értette, hogy hat nap alatt lett teremtve minden.

A valóságban meg simán lehet, hogy nem volt semmiféle teremtés.

2020. júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 szp72 ***** válasza:
73%

Ha valaki a hat napot nem szó szerint, vagyis nem egy estéből és nappalból álló egységnek értelmezi, hanem képletesen, akkor azzal erővel bármi lehet képletes.


A történet szó szerinti értelme egyszerű és világos. Isten hat napig dolgozott egy napot pihent, ezért az ember is hat napig dolgozzon és egy napot pihenjen.


Én úgy vélem a történet kitalált, tehát nem szó szerinti történeti tudósítás, hanem csak egy korabeli elképzelés a világ teremtéséről. A bibliai leírás egy ilyen világképet feltételez:


[link]

2020. júl. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
12%
Nem akarok megsérteni senkit de 13 milliárd éve? Jó ha az ember jóesetben él 100 évig akkor honnan tudjuk mi volt 13.000.000.000 éve?
2020. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 tgt ***** válasza:
28%
A dolog szó szerinti értelmezése már ott megbukik, hogy az Isten megpihent. Milyen Isten az, akinek pihenőnapra van szüksége, mert elfáradt?
2020. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

#3:

Arról még nem hallottál, hogy bizonyos megfigyelésekből következtetni lehet bizonyos dolgokra? Például ha találok egy kivágott fát, az évgyűrűkből nagy valószínűséggel meg tudom állapítani hány éves fa volt. Ha azt látom, hogy a kivágott fatörzs már erősen korhad, kezd szétmállni, abból arra következtethetek, hogy már sok éve vágták ki, de valamiért otthagyták. Abból, hogy otthagyták arra tudok következtetni, hogy valami megzavartak a favágókat, amiért ott kellett hagyniuk a kivágott fát. Erre felállíthatok elméleteket, hogy mondjuk, lopni akarták a fát, de hallották, hogy közeledik az erdész, és elmenekültek. Ha találok erre utalóan más jeleket is, akkor igazolódik az elméletem, és megállapíthatom hogy nagy valószínűséggel tényleg így történt.

A világegyetem korával kapcsolatban sok egybevágó megfigyelés történt, ami alapján nyugodtan kimondhatjuk, hogy nagyon nagy valószínűséggel 13,8 milliárd éves.


#4:

Olyan Isten, aki azt akarja, hogy az emberek pihenjenek az elvégzett munkájuk után! ;)

2020. júl. 24. 14:08
 6/33 anonim ***** válasza:
11%
#5 Oké te ebben hiszel én meg a bibliának. Nincs ezzel semmi baj hogy van egy fantáziánk mert annak is lennie kell. Még egy kérdés hogy miért 2020-at írunk miért nem 13000002020-at?
2020. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

#6:

A hitnek semmi köze ahhoz, hogy ki tudunk következtetni valamit. A hit arról szól, hogy hiszünk-e valamiben a megtapasztalható anyagi világon felül/kívül. Az anyagi világgal kapcsolatban nincs helye a hitnek, csak a tapasztalásnak és az abból levont következtetéseknek.

A kérdésed gondolom költői... Egyébként hagyományosan az uralkodó beiktatásától szokás az éveket számolni, Japánban például még mindig így csinálják. A nyugati civilizáció tehát jelképesen még mindig Jézus Krisztust ismeri el uralkodójának, és remélem, ez nem is fog megváltozni.

2020. júl. 24. 14:41
 8/33 anonim ***** válasza:
83%
6-os csak trollkodik, nem kell komolyan venni, ő se gondolja komolyan.
2020. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
8%
#8 Ha trollkodok akkor hogy létezik az hogy ilyen nagy számokkal dobálozunk? Én nem akarok senkit megsérteni de belegondoltál már ebbe?
2020. júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 tgt ***** válasza:
88%
8-as: Nem trollkodik. Tényleg vannak ilyen emberek. :)
2020. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!