Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! A Bibliában...

Katolikusok! A Bibliában olvasható hatalmak bukását hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Dániel könyvében a király álmában négy egymás után következő nagybirodalom jelenik meg. Egy arany, egy ezüst, egy bronz, és egy vas birodalom


A kérdésem arra vonatkozna, hogy mi okozza a birodalmaknak ezt a váltakozását: a birodalmak természete olyan, hogy megbuknak maguktó, vagy Isten buktatja meg az összeset egy idő után?


2021. jan. 28. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Katolikusok többsége szerintem nem csak nem foglalkozik a témával, de nem is hallott róla soha. Vagy csak én vagyok műveletlen.
2021. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Egyébként szerintem olyasmiről szól, hogy egyik birodalom sem vetekedhet Isten országával.
2021. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
7%
Az tudjuk, hogy a magyar kERESZtények bukás közben az ERESZen távoznak kellő mennyiségű ecstasy-val a hátitáskájukban.
2021. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pont erről tanultunk egyetemen.

Igazából ennek az álomnak az értelmezése mindig változott. A maga korában pl. Nabú-kudurri-uszur-ra és közvetlen utódaira vonatkoztatták. Az eredeti szövegben "malku" szó szerepel, ami nem feltétlen "nagy birodalmat", jelent, hanem uralmat is, akár egyes emberek uralmát. Így eredetileg Nabú-kudurri-uszur utáni királyokra vonatkoztatták és a kő, ami romba dönti az Kyros, mert végül ő pusztítja a babiloni birodalmat.

Későbbi értelmezések már másképp értelmezték: pl. hogy a megosztott birodalom a Nagy Sándor utáni diadokhoszok (ami valóban eléggé megosztott volt).

De jött olyan késői magyarázat is (talán ez terjedt el leginkább), hogy az arany Babilon, az ezüst Perzsia, a bronz Nagy Sándor és az agyag Róma.


Én úgy gondolom, hogy a birodalmak természetszerűen megbuknak maguktól egy idő után. Sokszor elég egy "kis kő". Ez az rész inkább erre figyelmeztet minket, hogy ne "istenítsük" a világi hatalmakat, mert idővel romba dőlhet. Az álom megfejtése és az egyes birodalmakra vonatkoztatás egy érdekes spekuláció, de nem feltétlen csak ez az üzenete.

2021. jan. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!