Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a katólikus egyház tudja...

How Arrow kérdése:

Csak a katólikus egyház tudja értelmezni, magyarázni a bibliát?

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 11:00
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
76%
Minden felekezet úgy gondolja, hogy csak az ő értelmezése helyes.
2016. szept. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
93%
nem csak a katóóóólikus
2016. szept. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:
Katolikus! Az o elnyomva, elnézést!
2016. szept. 9. 11:10
 4/56 anonim ***** válasza:
32%
Értelmezni sokan tudják, de helyesen értelmezni csak azok tudják, akik ismerik az eredeti apostoli értelmezést.
2016. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:

Irva vagyon hogy ki tudja értelmezni helyesen...

Ésai 8;20

A tanitás és a bizonyságtétel kell egyezzen.

2016. szept. 9. 11:28
 6/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Hanem az, aki Istent kéri meg arra, hogy segítsen értelmezni. Csak vele egyedül lehet, mással nem.
2016. szept. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
93%

Magyarázni bárki tudja,

jól magyarázni kevesebben,

igazul magyarázni csak páran.

.

Értelmezni bárki tudja, mindenki saját értelme szerint.

2016. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
70%

Mondd csak Kérdező te milyen vallású vagy? Ezt csak azért kérdezem, mert ha protestáns, akkor érdemes beszélgetni erről a témáról, mert ők keresztények, és ha nem is értünk egyet, a legalapvetőbb szentírási tanításokban, amiket a nicea-konstantinápolyi hitvallásban mondunk, megegyezünk.


Ha viszont Jehova Tanúja vagy, akkor időpocsékolás válaszolni erre a kérdésre.


Én megmondom őszintén, katolikus vagyok. És te?


Dante

2016. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

Dante nem vagyok JT.

Majd nekik is irok egy ehez hasonló kérdést, végül is ők is azt mondják hogy csak ők a biblia magyarázói, mégis azt látom hogy mindent teljesen mindent feje tetejére állitottak.

Protestáns vagyok.

Egy paptol hallottam azért kérdezem.

2016. szept. 9. 15:11
 10/56 kzs ***** válasza:
62%

Nem. Határozottan nem.


Nincs az a bibliai magyarázat, amelyik azt mondaná, hogy a korai apostoli egyházban teremtett lényekhez imádkoztak volna, vagy hogy Máriát ekkora kiváltságban tartották volna, mint azt ma a katolicizmus teszi (és még sorolhatnám).


A SzentÍrásnak világos és nyilvánvaló üzenete, hogy CSAK Istenhez fordulj, CSAK Őbenne bízz, és CSAK Őhozzá imádkozz. Ennek ellenkezőjét sehol nem olvasod ki.


Egyszer megkérdeztem egy katolikus papot, hogy mégis mirefel van az, hogy "eddig" a SzentÍrást követjük, "innentől kezdve" meg a katolikus hagyományokat.

Erre azt mondta, hogy döntsem el magam, hogy elfogadom-e az egyház közel 2000 éves hagyományát, vagy magam akarom-e felfedezni a spanyol viaszt. Erre azt feleltem, hogy semmilyen olyan hagyományt nem fogadok el, ami szembemegy a SzentÍrással. És itt ennyi is volt, lezártuk a témát.

2016. szept. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!