Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten nem valaki hanem tudatál...

Isten nem valaki hanem tudatállapot?

Figyelt kérdés
2021. jan. 31. 02:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ha hiszel benne, akár az is lehet :D
2021. jan. 31. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Isten mindenkinek az, aminek értelmezi. Ez pedig nem valami elvont filozofálás, hanem az összes vallás így tanítja. Isten bármilyen alakot képes felvenni. Ebben benne értendő, hogy mindenkinek megjelenhet egészen máshogyan.


Honnan tudod, hogy őt látod? Ha látni fogod, tudni fogod.

2021. jan. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Isten mindenkinek az, aminek értelmezi. Ez pedig nem valami elvont filozofálás, hanem az összes vallás így tanítja."

Minek Írsz, ha fogalmad sincs? Pl. keresztény és általános filozófiai istendefiníció:

Akinél nagyobbat nem lehet elképzelni. És gondolom más vallások tekintetében is tévedsz.


"Honnan tudod, hogy őt látod? Ha látni fogod, tudni fogod."

Szellemi élőlényt látni fizikai érzékszervvel? Hmmm...


"Isten nem valaki hanem tudatállapot?"

Nem. Ha te személy vagy, akkor akitől származol az is személy. Hogy lenne tudatállapot? El sem tudnád magyarázni, h mit értesz ezen

2021. jan. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mansour ***** válasza:
Személy vagy tudatállapot, ha akként szembesülsz vele, de valójában sem személy, sem tudatállapot. Legtömörebben megfogalmazva a lét teljessége.
2021. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Isten, a minden.
2021. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Lebannen ***** válasza:
Isten személy.
2021. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#3 Vegyél vissza az arcból. Nem vagy te mindentudó attól, hogy elolvastál egy középiskolai tankönyvet. A Védákat idéztem, egy hatezer éves teista tangyűjteményt, ami a hindu vallás alapja. Hogy nem tudod értelmezni a csökött materialista agyaddal, amit írtam, mert képtelen vagy az organikus gondolkodásra, azért csak sajnálni tudlak.
2021. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7. én is most olvasom Prabhupáda értelmezésével, elgondolkodtató
2021. jan. 31. 23:20
 9/14 Mephisto19Iris19 válasza:
Isten nem lètezik. Mondok egy megtörtènt esetet erre mi kis városunkba a papp szajmaszk nèlkul ment/votl mindenhol mert h az Isten vigyazz rá es imadkozott es mègis lèlegeztető gèpen van most. A másik a mai úgy mond keresztenyek állszent f*szok.En Nem hiszek Istenbe üdv Egy Rocker Csaj
2021. febr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A biblia sem írja sehol hogy ha pap vagy megvéd a saját hülyeségedtől, én egészségügyi dolgozó rocker fiú vagyok asztmával és nem hordok maszkot csak ahova kötelező, ha meg kell baszódni, akkor kell baszódni xd
2021. febr. 7. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!