Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi valójában a "Zen", vállas...

Mi valójában a "Zen", vállas vagy valamiféle szellemi lelki erő vagy pusztán egy tudatállapot?

Figyelt kérdés

Mi is ez a Zen?


Ezeket találtam:


"A zen nem kategorizálható be, nem skatulyázható be. A Benedek-rendi szerzetes, Willigis Jaeger, korunk egyik jelentős zen-mestere erre a problémára mutat rá, amikor azt mondja: "Nincs buddhista zen és keresztény zen. Talán vannak zen-mesterek, akik buddhisták, és zen-mesterek, akik keresztények. A zen azonban érintetlen marad a vallásoktól."


Egy másik híres nyugati zen-mester, Zensho W. Kopp azt tanácsolja tanítványainak, hagyjanak mindent maguk mögött, és ne függjenek üres szavaktól, mert amíg ez nem történik meg, addig nem sikerülhet közvetlenül megtapasztalniuk saját valódi lényüket."


Kicsit sejtelmesen fogalmaznak. Kösz a segítséget.



2019. márc. 28. 21:36
 1/4 jdfGabrella ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a Buddhizmus egyik ága.
2019. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


en a Zen fogalmat inkabb mar Istennel, Tao-valnazonositanam

mint meditacio fogalmaval

2019. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
mas oldalrol pedig a magyar Csend szo szerintem eleg beszedes azt fejezi ki ami Zen lenyege,
2019. márc. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A zen olyasmi, amikor a válaszod például: nem. Ezt nem mondod ki szavaiddal, hanem kifejezed páldául a testeddel, egy tettel. A zen történetek zömében ezt figyeltem meg.

Pl.

Mi a buddha?


A zen mester fejbekólindtja.


Ez a válasza.

2019. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!