Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon hivatalosan...

Magyarországon hivatalosan elfogadott a LaVey féle sátánizmus?

Figyelt kérdés
A vallást követem, de nem tudom, hogy Magyarországon elfogadott-e. Olvastam ezt-azt, de biztos forrásból sosem láttam semmilyen információt.

2021. jan. 31. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 GretaThunberg ***** válasza:
100%
Miben áll egy ilyen vallást "követni", kedves kérdező? Csak kíváncsiságból..
2021. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

# 2


"Azért nevezik magukat sátánistának, mert a bibliai, és egyéb pogány Sátán figurák által képviselt életszemléletet követik. Ahogy egy másik kérdésnél már írtam, nevezhetnék magukat prometheus-istának, vagy pán-istának is, hiszen az elv hasonló, de a Sátán jobban ismert. Egyébként a LaVey-i sátánizmus kicsit több, mint ateizmus + hedonizmus, LaVey úgy gondolta, hogy némely ateistának szüksége van vallásos keretre az életében, akkor is, ha nem hisz semmiben, illetve módot kell találni arra, hogy bizonyos érzéseket kiélhessen egy rituális környezetben. Ezért is vannak rituáléink. LaVey 1966-ban alapította meg az első sátánista egyházat. Ha egy teista csoport képes lett volna 66-ig egyházzá szerveződni, akkor ma ők lennének az original sátánisták, de ez nem történt meg. A többi vallásnak pedig nem kell szeretnie minket, nem azért vagyunk."

2021. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem.


Melléklet a 2011. évi CCVI. törvényhez


[link]

2021. jan. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Egyetlen épeszű gondolkodású,józan megfontolású ember se fogadná el a sátánizmust.
2021. febr. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Hogy értve elfogadott?

Szerintem senki nem fog lecsukatni, ha ennek vallod magad. Viszont nem jogilag nincs nyilvántartásba véve, tehát pl. nem tudod nekik felajánlani az egyházi adó 1%-odat, meg más állami támogatást sem kapnak - legalábbis nem ilyen jogcímen, hogy egyház.

2021. febr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

#3 Nice, látom olyan jól sikerült az a régebbi kommentem, hogy már idéznek is!

Tudtommal Magyarországon nincs egy hivatalos és egyben publikus lista a nyilvántartott egyházakról. 99%-ban biztos vagyok abban, hogy a Sátán Egyháza nem igényelt ilyesfajta bejegyzést nálunk. Úgy tudom, a Fővárosi Bíróság végzi a nyilvántartási folyamatokat, őket lehet talán zargatni ezügyben, de nem fűznék hozzá sok reményt.

Biztos tudod már, de ha nem, akkor azért leírom, hogy az összes tagsági kérelem/egyéb kommunikáció a Poughkeepsie-ben (NY) lévő központi adminisztratív irodába fut be, és már egy jó ideje nincsenek országonként kihelyezett grottók. Az egyházat anyagilag támogatni az egyszeri tagsági díjjal lehet. Az egyház maga az USA-ban be van jegyezve, de mivel a szervezet nemzetközi, ezért magyar tagjai is lehetnek.

2021. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
68%
Épeszű nem fogadná el? Miért is? Szimplán a neve miatt? Nézz utánna a vallásnak. Ez nem egy vérszomjas gyerekerőszakoló világuralomra vágyó csőcselék! Ők is emberek! Van köztük jó és rossz is mint keresztények között. Egy ember nem lesz se jobb se rosszabb a vallása miatt. A sátánizmus nem az áldozásból áll szimplán el van ferdítve a dolog. Tudta bárki itt hogy a közös meditálás is számíthat rituálénak? A rituálé nem csak emberáldozásról szól. Sőt. Nagyon ritka. Csak mindent elferdítenek a tudatlanok mert minek utánna nézni?
2021. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
8.:Utánézek,majd ha ahhoz támad kedvem hogy minél több időt csak úgy elpocsékoljak az életemből.
2021. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utánanézek
2021. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!