Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is alapból abszurd...

Szerintetek is alapból abszurd ötlet ez Isten ellen ?

Figyelt kérdés

A Sátán hiába ark angyal most komolyan nincs annyi esze hogy be lássa a Teremtő Isten ellen semmi esélye?

Egy kis teremtmény meg akar támadni egy örökkévaló végtelen halhatatlan lényt ez már alapból hülyeség.

Ezzel csak azt éri el hogy örökre száműzze a Mennyből ennek mi értelme van?


2021. febr. 1. 01:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:

Számomra is érthetetlen...


A.) Isten nem fogja megölni, bármit csinál.

B.) Az a cél, hogy Isten örökre megölje.


Valószínűleg visszaél Isten szeretetével.

A kérdés, hogy miért? Nem tökéletes minden?

2021. febr. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
34%

Aki velejéig romlott, és nincs veszteni valója, annak teljesen mindegy már, mennyi, és mekkora gonoszságot követ el.

Egyébként pedig nem megtámadni akarja Istent, hanem azt bizonyítani, hogy Isten rossz uralkodó, és a teremtményeit minden jótól megfosztja.

Sátán pedig soha nem volt arkangyal, hanem csak egy Kérub volt.

A mennyből pedig kb 100 éve lett száműzve, amikor Jézus levetette az égből.

A száműzése pedig nem örökre fog tartani, hanem teljesen elfogja pusztítani, hogy még egy morzsa sem maradjon belőle.

2021. febr. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 A kérdező kommentje:
Értem ha komolyan vesszük a dolgot akármennyire is gonosz Lucifer egy kicsit sajnálom szerintem meg gondolatlan volt nem hitte volna hogy Isten ki taszítja a Mennyből de sajnos magának köszönheti ezt nem kellet volna lázadni és most akkor még mindig örökké élhetne.
2021. febr. 1. 02:01
 4/78 anonim ***** válasza:
83%
Én azt sem értem, hogy miért nem lehet bocsánatot kérni, vagy miért nem lehet neki saját világot teremteni.
2021. febr. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 A kérdező kommentje:
Állítólag azért nem nyerhet bocsánatot mert tökéletes angyal lévén úgymond tökéletesen vétkezet látta ismeri az Atyát hogy tudja hogy él nem csak hiszi és mivel tudatában van annak hogy mit tett így nincs számára bocsánat. Ha nem tévedek.
2021. febr. 1. 02:16
 6/78 anonim ***** válasza:
100%
Nem tévedsz, de szerintem te is érzed, hogy kissé homályos a miértje.
2021. febr. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:
Bár egy saját univerzum neki nem rossz ötlet ha békén hagy minket de szerintem Isten nem egyezne bele mert gondolom senki sem mer szembe szállni az akaratával nehogy ők is rosszul járjanak egyedül Jézus az aki bele szólhat a dolgokba szerintem.
2021. febr. 1. 02:19
 8/78 anonim ***** válasza:

Nem tévedsz.

Ádámnak és Évának sincs, Sátánnak és a Démonainak még annyira sincs.

Egyszerűen az Ő esetükben, nincs enyhítő körülmény. Nem voltak betegek, nem voltak semmitől megfosztva, semmijen oka nem volt annak, hogy fellázadjanak. Mindenük meg volt, boldog egészséges örökké tartó életet élhettek volna.

2021. febr. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
#8 de akkor teremthette volna őket szabad akarat nélkül. A halálnál vagy örök szenvedésnél ez is jobb. Vagy kijavíthatta volna őket az eldobás helyett...
2021. febr. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:
Szerintem Sátán valahol a szíve mélyén érzi hogy hibát követet el és ha lehet talán nem követné el még egyszer ugyan ezt a hibát de mivel a Szentháromság nem bocsájt meg neki akkor úgy van vele jó Atyám ha így döntöttél ez van lesz ami lesz.
2021. febr. 1. 02:34
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!