Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az ember szól istenhez, az...

Ha az ember szól istenhez, az normális; de ha isten szól az emberhez, abszurd. Miért?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem egykutya mindkettő.


Ha hangokat hallok a fejemben, vagy a levegőbe beszélek, bezárnak, de legalábbis gyógykezelnek. Ha a vallás nevében teszem, az normális. Hol itt az igazság? :)

2011. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, mert isten nem szavakkal kommunikál. És az értelmesebb réteg sem szavakkal irányít felé mondandókat, hanem mélyen belül intézi az ügyeiket.
2011. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem abszurd, csak az emberek többsége fél attól hogy megőrült vagy őrültnek tartják mások. Esetleg illúziónak tartja, de legbelül tudja hogy mi történt. Ezért van az hogy az emberiség nagy rész nem boldog. Nem mernek lépni.
2011. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Peruccsia ***** válasza:

Kisbetűvel írtad, tehát a pogány istenekre gondolsz, azok meg csak áldozatért figyelnek rád.


Nem mondom hogy vérrel járó áldozatot mutass be vagy hogy gyújts fel valamit, hanem tedd az amit a vikingek:

Idd le magad mézsörrel, meglásd egyből meghallod hogy szólnak hozzád az istenek :)

2011. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne az? Én már beszéltem Istennel..
2011. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Peruccsia!

A kisbetű nem azért van, én ennyire nem értek a vallásokhoz, csak nálam az "isten" szó olyan, mint az "ember": egy faj-megnevezés, és itt nem az a lényeg hogy milyen isten, ezért írtam kisbetűvel. De a mézsörös ötlet jó. :)


Köszönöm a válaszokat, tulajdonképpen a kérdés csak azért merült fel bennem, mert ha valaki azt mondja, hogy isten beszél hozzá, azt bolondnak tartják, de ha valaki imádkozik istenhez, azt nem tartják bolondnak, mert az elfogadott.


2. válaszoló! Ez alapján az egész egyházat be lehetne szüntetni, mert felesleges imádkozni, hiszen az szavakkal történik (már amelyik). És a misék is szavakkal működnek, így értelmetlen az egész. Viszont igazad van, szerintem sem a szó a lényeg.

2011. dec. 19. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!