Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán nem szeret minket...

Sátán nem szeret minket embereket?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért?

2021. febr. 7. 21:00
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
Vagy Sátán nem is képes szeretetre?
2021. febr. 7. 21:02
 2/50 anonim ***** válasza:
77%
Miért szeretne minket? Még az emberek sem szeretek a többi embert.
2021. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
58%

Belegondolva a bibliába az ember az után lett gondolkodó, miután az Isten legerősebb bukott angyala lenyomatta a torkunkon a gyümölcsöt, és ezért meg is lettünk büntetve, hogy mostmár tudunk gondolkodni. Ezért halál járt...


Melyikük volt a rosszabb?

2021. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
78%

A tettei alapján kizárt dolog, hogy bárkit is szeretne. S ha a saját életadóját is gyűlöli, akkor az emberi teremtményei iránt, miért érezne szeretetet.

Ellenben nem kezdett volna bele, hogy megfossza az embereket az élettől, nagyon jól tudta, hogy neki annyi, így igyekszik hogy minél több életet rántson magával a halálba. Nincs veszteni valója, ugyan miért legyen másoknak jobb?

Miért? Mert saját magát sem szereti. Többre vágyott annál, mint amilye volt. S tudta, hogy ez a vágya, ha "rövid" időre is szerzi meg, megelégedettséget és boldogságot szerez neki.

Ez embereknél is megfigyelhető. Az elégedetlenség, sok mindenre képes, még ha átkell másokon gázolni.

2021. febr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
64%

4es. Ha pusztán belegondolsz hogy valaki elveszít mindent, senki sem szereti még önmagát se és semmi sem okozz boldogságot neki. Azt a személy pont hidegen fogja hagyni hogy ki hova kerül, mivel ha azt nézzük ő is örök(Halhatatlan kvázi Isten által), akkor saját szemébe minden cselekvés értelmetlen lesz, mivel nem lesz se több, se kevesebb. Ennek következménye képp egy kiüresedett robot lesz aki csak létezik bármi nemű cselekvés által.

Bibliából indulva 6-7ezer éve létezik a világ és a sátán is. De mint félig meddig halandó lény ha van valami ereje is akkor is pár száz év után mindentől kiéget pusztán az idő haladásával(embereknél megfigyelhető a kiegés a kor haladtával), így már 3-4ezer éve biztos nem végzi a munkáját. Egyszerűen nem lenne semmi motivációja mostanra.

2021. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
72%
Ha úgy tetszik 1 lelki roncs lett a sátán ennyi idő alatt. Üdv 5ös voltam.
2021. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
67%

5

Sátán soha nem volt, és nem is lesz halhatatlan. Egyetlen egy angyal sem mondhatja el magáról. Kizárólag Isten fia, akit emberi mivoltjában Jézusként ismertünk meg, Ő kapott halhatatlanságot.

Sátán ugyan olyan módon fog megszűnni létezni, mint ahogy az ember is.

2021. febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

"ha a saját életadóját is gyűlöli,"


Honnan veszed, hogy gyűlöli?


"saját magát sem szereti. "


Magamat én se nagyon szeretem, másokat viszont igen.


Végső soron miatta fogok meghalni, nem baj én megbocsátom neki.

2021. febr. 7. 22:13
 9/50 A kérdező kommentje:

"Sátán ugyan olyan módon fog megszűnni létezni, mint ahogy az ember is."


Én azt hittem örökre a létezhet a pokolban.

2021. febr. 7. 22:15
 10/50 anonim ***** válasza:
56%

Az ördög (Lucifer) és Sátán nem ugyanaz.


Lucifer sosem szerette az embereket, mert Isten, ha megbánták megbocsátotta bűneiket és ezáltal bebocsátást nyertek a Mennyországba.

( Ha belegondolsz igaza van.)

2021. febr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!