Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert rosszindulatu par...

Miert rosszindulatu par nagyon vallasos ember?

Figyelt kérdés

Ti tapasztaltatok mar azt hogy a vallasos ember sokkal rosszindulatubb mint nemelyikunk aki nem?

Peldaul en hollandiaban elek es itt nagyon sok a vallasos ( ugy ertem hogy sokat imatkoznak es hetvegen 3x vagy 4x eljarnak templomba , dicsoitik Istent stb) es megis olyan rossz felek az ember tarsaikkal szemben hogy az hihetetlen. Nem tudjak elfogadni azt ha mas boldog es azt se tudjak ilyenkor hogy artsanak annak a szemelynek vagy hogy okozzanak banatot. Ha valaki mas bantja oket addig nem nyugszanak ameg bosszut nem allnak. Es tenyleg csak azok akik nagyon vallasosak ... miert van ez? Ti tapasztaltok mar ezt barhol?



2021. febr. 9. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

"Peldaul en hollandiaban elek es itt nagyon sok a vallasos"

Komolyan? Na, ezt pont Hollandiáról nem gondoltam volna, hogy sok a vallásos...

Amúgy én ismerek rossz indulatú nem vallásost és vallásost is. Nyilván, ha valaki lépten-nyomon azt hangoztatja, hogy mennyire hívő, közben meg nem úgy él, akkor az feltűnő és nagyon visszataszító tud lenni. Jobban, mint aki nem mondja magát hívőnek.

De nem vallás-függő a rosszindulat.

2021. febr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem találkoztam még ilyennel, amit leírtál. Olyannal viszont igen, akinek komoly üldözési mániája van
2021. febr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Hollandiában sok vallásos? Kamu kérdés.
2021. febr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

"Es tenyleg csak azok akik nagyon vallasosak"

A bigott vallásosság mögött néha valamilyen személyiségzavar áll. Nem csodálkoznék, ha az illetők, akikkel találkoztál, nárcisztikus személyiségzavarosak lennének, de ez csak tipp.

2021. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyaltalan nem kamu kerdes . Itt ahol en elek ( Zeeland tartomany) a kisebb varosokban valoban nagyon sok a vallasos ember. Veluk elek ,veluk dolgozok es tudom hogy hetvegente egy nap tobbszor is eljarnak templomba
2021. febr. 9. 10:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem szabad ilyen fekete-fehér módon szemlélni a világot. Rosszindulatú emberből van elég tökmindegy miben hisz. Aztán a rosszindulatú állapot sem konstans lehet épp csak bal lábbal kelt fel. Ezzel most nem azt mondom, hogy minden holland vallásos mindig bal lábbal kel fel de nem lehet tudni miért mindig rosszindulatúak veled szembe. Ismered őket személyesen vagy csak alapból ilyenek mindenkivel? Lehet az miatt mert nem vagy protestáns vagy hitetlen Vagy bevandorló vagy kék szemű? És ha ez igaz elmondható-e a holland vallásosokra úgy általanosságban, hogy rosszindulatúak? igaz-e rájuk, hogy nem tudják elfogadni ha más boldog és másnak ártani akarnak meg csak bánatot okozni? Nem hiszem, hiszem az élet nem ilyen fekete-fehér..
2021. febr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ez a tipikus "farizeus" típus amit Jézus is kritizál, hogy mindent a külsőségekre tesznek a vallásosságban, de valójában nem veszik komolyan.
2021. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondogatni kell, hogy vallásos meg hívő vagyok, hanem jó példával elől járni. A tettek hangosabban beszélnek a szavaknál.

Jézus sem kiabálta szét, hogy Ő a messiás, hanem a Tettei és más emberek híresztelték.

2021. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen az emberi egó.


Ha valamiben nagyon erősen hiszel, akkor meg vagy győződve arról, hogy csak az a helyes, és mindenki más pedig hülye, vagy valamit rosszul csinál.


A bármiben való hited biztonságérzetet ad számodra, és ha valaki meg akar győzni az ellenkezőjéről, az olyan, mintha a széket próbálná kihúzni a lábad alól, és te ott maradnál a semmiben lebegve, bizonytalanul.

Emiatt az egód védekező állásba helyezkedik, és minden (a stabil biztonságot) veszélyeztető tényezőt kiiktat, vagy akár megelőz.

Vallásos emberként olyan emberek társaságát keresed, akik a te elveidet, a te kis biztonságodat megerősítik, és mivel számodra az egyetlen boldogsághoz vezető út a vallás, ezért nem tudod elfogadni, ha más enélkül is boldog. Így elkezded a másikban azt keresni, hogy ő miért éli rosszul az életét, hogy a te hited igazolást nyerjen. Ilyenkor a rosszindulat, kárörvendés is megjelenthet.

Valószínűleg mar alapból rosszat feltételezel arról, aki mást hisz az előítéletek, rossz tapasztalatok (pl. amikor bizonygatnia kell a hitét) miatt.



De ez nem csak a vallásnál van így, hanem általánosságban véve igaz, hogyha valakit az egója irányít. Csak az a helyes, ahogy szerinte van!

2021. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
En is Hollandiaban elek (28 eve) Ferjemtol (holland) hallottam, hogy bizonyos reszeken tenyleg nagyon vallasosak az emberek, fanatikusak. En ez ido alatt soha nem talalkoztam meg rossz indulatuval.
2021. febr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!