Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a katolikusoknál nem állították le a nyilvános szentmiséket, úgy mint tavaly tavasszal?

Figyelt kérdés

Én is katolikus vagyok amúgy, és járok most is misére, igaz, olyan helyre, ahova amúgy is kevesebben járnak, erre ügyelünk.

Egyébként most nem kötelező, ezt az Egyház is mondta, hogy bárki, aki most tart a közösségbe való lépéstől, a járványhelyzet alatt fel van mentve.

Nekem az igazi átélés miatt jobb, mint ha online követném, ennek ellenére sokszor úgy gondolom, hogy jobb lett volna, ha most is interneten lehetne megtekinteni csak, amíg a járványveszély tart. Leginkább amiatt is, és ezt nem bántásból írom, mert pont a legveszélyeztetettebb, idősebb korosztályból járnak el sokan most is, pedig nekik jobban vigyázniuk kéne.

Az is igaz, hogy a bevásárláskor sincsenek kevesebben, oda mégis el kell menni időnként.

Szóval nem olyan egyszerű kérdés ez, Ti mit gondoltok erről?



2021. febr. 9. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Azt, hogy bullshit az egész! A plázában, tömegközlekedésen, gyárakban sem fertőz meg este 8 előtt a vírus. Szerinted?!
2021. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Felőlem nyugodtan beszüntethetnék misének álcázott okkultista szertartásokat! Úgyis a hit a lényeg és nem a vallás, meg a képmutatás..
2021. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Én igazából a tavaszi állapotokat sem támogattam.. Mikor pl. mi dolgozni ugyanúgy bejártunk, érdekes módon az senkit nem zavart, hogy 3-4 fő nyomorog egy picike irodában napi 9 órát. De misére meg nem mehettünk, mikor akár 2-3 métert is lazán meg lehet oldani, ha nagyon akarja az ember.

Nálunk olyan sok idős nincs, de amúgy ezt is az ő lelkiismeretére bíznám. Ha aggódik, akkor tudja otthonról nézni. De ha neki fontosabb a személyes részvétel, akkor miért tagadnánk meg tőle?

Mivel messzebb ülünk egymástól, rendszeresen fertőtlenítik a padokat, van kézfertőtlenítő, így én kevésbé érzem veszélyesnek, mint egy átlag reggel felszállni a bkv-ra.

2021. febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kötelező a misén a maszk, belépéskor a kézfertőtlenítés, és a távolságtartás is, minden második pad le van zárva. Nekem sokat ad érzelmileg az, hogy részt vehetek rajta személyesen.
2021. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Sokan ürügynek akarják használni a járványt, hogy a vallást háttérbe szorítsák. Majd ha nem kell mennem dolgozni a járvány miatt, vagy boltba se kell mennem, mert mindent házhoz hoznak, stb és ténylegesen megvalósul a karantén, akkor lehetne esetleg felvetni ezt.
2021. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!