Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban jól kell kinéznie...

Valóban jól kell kinéznie annak, ha nyilvánosan jelenik meg, aki szegénységi fogadalmat tett?

Figyelt kérdés
Külön, drágább ruhában kell mások elé állni, ha épp mondjuk beszédet tart, mert úgy illendő?
2019. dec. 10. 06:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy valakinek kulturált, az alkalomhoz illő ruhái vannak, még nem jelenti azt, hogy azok drága, márkás cuccok. Szegénységi fogadalom ide vagy oda, illő megtisztelti az eseményt és az embereket és nem szabad úgy kinézni, mint egy tróger.
2019. dec. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha szerzetes, akkor jó a szerzetesi ruha (pl. Böjte Csaba). Ha világi ember, akkor igen, illő megtisztelnie az eseményt valamilyen nem hivalkodóan drága, de tiszta, kulturált öltözettel.
2019. dec. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 szp72 ***** válasza:

Hátha úgy illik, hogy jobb ruháét vegyen fel, felveheti, végül is nem az ő ruhája. Ő arra tett fogadalmat, hogy nem lesz ruhája, nem arra, hogy nem veszi fel, ha a helyzet megkívánja.


De a szerzetesek nem igazán szoktak öltöny nyakkendőben járni. Vagy ezek szerint előfordul? Lehet valami világi eseményre meghívják, s fura volna ott a rendi ruhájában, főleg ha mint magán ember van jelen.

2019. dec. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy drága öltöny és egy drága Rolex óra miatt érdekel más véleménye. Hogy ez normális e? Mert én például Böjte Csabát még sosem láttam drága ruhában és tudom, hogy ő is szegénységi fogadalmat tett.
2019. dec. 10. 09:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az összes szerzetesrend fogadalmai között ott van a szegénység. Ezért járnak habitusban. De az ő életformájuk más is, mint a világiaké. A szerzeteseknek nincs személyes vagyonuk - hiszen nincs családjuk sem, akiket el kéne tartani.

Ha egy világi ember szegénységet fogad, ezért az sosem lesz ugyanaz szerintem, mint a szerzetességnél. Hiszen, ha házas, családja van, akkor feléjük felelősséggel tartozik. De ezzel nincs is gond: "A nőtlennek arra van gondja, ami az Úré: hogyan járjon az Úr kedvében. A nős azonban világi dolgokkal törődik: hogyan keresse felesége kedvét, ezért meg van osztva. A nem házas asszony és a szűz arra gondol, ami az Úré, hogy testben és lélekben szent legyen, míg a férjes nőt világi dolgok kötik le: hogyan járjon férje kedvében." (1Kor 7, 32-34)

De ha azt mondom, hogy ha valaki hivatásának a szegények gondozását tartja, és mondjuk erről beszél nyilvánosan valahol, akkor valóban visszás, ha Rolex órában pózol. De a jól kinézés, elegáns megjelenés lehet méregdrága öltönyök és órák nélkül is.

2019. dec. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem így illendő. Sőt, a minőségen felüli árakat, ha elkerülhetően veszel, istenkáromló vagy. Én is veszek 15 ezerért olyan kabátor, hogy csirkét lehet sütni benne odakint -15 fokba is.., ha szűkségem van rá. De venni akármit maradjunk kabátoknál, 40 ezerért, akkor többet veszel ki a világból, mint kéne, miközben ezzel igazából pusztítod, mivel élteted hogy olyat gyártsanak.


Szóval még annak se szabadna, aki nem fogadott ilyet.

Aki kifejezetten nem is harmóniai, de konkrétan szegénységi fogadalmat tesz, az egy gusztustalan féreg, morális vákum, ha ilyet tesz.

Emellett már semleges az, hogy a normálisbab emberek szemében csontig alázza magát.


Régen torzult ez az illendőség is, ahogy minden a gyarló emberek elméjében. egykor az összes ilyen szó, mint illem, etikett, és a többi, az ésszerű egy altípusa volt. Volt amikor illendő volt a szép ruha, de még akkor sem volt semmi köze a pénzbeli értékhez.

2019. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, más ruháját természetesen felveheti. Vagy sajátot, ha régről van, amikor még istenkáromló volt.
2019. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sehol sem írtam, hogy szerzetes rendi tagról van szó, én csak őket hoztam fel, mármint Csaba

testvért, hogy őt sosem látni hivalkodó ruhában. Szegénységi fogadalmat más is tehet, de nekem fura, ha valaki ez mellett jólétben él és drága Rolex órával jelenik meg a nyilvánosság előtt.

Szerintem Csaba testvér jó példa, nem? Az ő fogadalma nekem nagyon valódinak tűnik.

2019. dec. 10. 11:38
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom milyen konkrét eset miatt kérdezed. Nekem mindig visszásnak hatott az illendő megjelenés, ami egyet jelent olyan ruhákkal amit csak nagyon ritkán hordunk, kihasználatlanok, főleg gyerekek esetében, akiknek fél évente vehetsz egy alkalmi öltözéket, hogy egyszer felvegye. Felnőtteknél azt tartom szomorúnak, amikor szívesen elmennének valahova, de nincs megfelelő öltözékük. És ez alatt nem a tiszta ruhát kell érteni, hanem sajnos ennél nagyobb elvarásoknak kell megfelelni mert a többi ember is ezt teszi. Ugyan ez van pl. egy temetésen, külön beruhazás hogy nem mehetsz tornacipőben és pólóban, pedig van akinek csak az van. Nem, vegyél kínai szar cipőt 5ezerét, meg 4-ért inget, hogy egyszer felvedd aztán varhatod a köv. temetést vagy jó lesz még esküvőre. Pedig semmi köze a tisztelethez és az illemhez annak, hogy mi van rajtad. Szóval aki szegénységi fogadalmat tesz, én úgy gondolom nem csak a saját javairól mond le, hanem egy másféle értékrendet képvisel. Egy olyan világot, ahol nem tesszük ki egymást ilyen idióta, felesleges elvárásoknak, ahol nem az alapján ítéljük meg a másikat, hogy milyen öltözéket visel. Ahol nem kell kimaradnod egy munkahelyi vacsoráról, egy színházi előadásról vagy hangversenyről azért, mert az plusz 5-10E tök felesleges beruházás a közös családi kasszából. És akinek telne rá, az sem ezzel akar kitűnni, nem akarja hogy emiatt mások szarul erezzék magukat, és talán eszébe jut valami bármi értelmesebbre költeni a pénzét. Ezért gondolom, hogy aki értékrendet képvisel, az nem vesz fel drágább ruhát mint szükséges, akkor sem ha kapja, akkor sem ha kölcsön van, semmikor. Mert az egy hazugság, egy szerep. Ha nem vagy színész, ha hiszel abban amit képviselsz, nem lesz ciki kiállni a saját ruhádban, akárhol is legyél. Nem tiszteletlenség szembe menni ezzel a felszínes, anyagias, félrekúrt vilagképpel. Van is egy jó szöveg erről, hogy mitől olyan visszatetsző számomra is pl:

[link]

2019. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szembejött velem ez a kérdés és ott láttam a képeket: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

És egyik komment azt írja, hogy szegénységi fogadalmat tettek, ez áll a weboldalon is, míg living szerint megdolgoztak érte, és képes az apostolokhoz hasonlítani őket.

2019. dec. 10. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!