Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Öngyilkosság vallási megítélés...

Öngyilkosság vallási megítélése ? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ha valakinek nagyon rossz az élete, a legdurvább traumákkal él együtt (itt mindenki a lehető legrosszabb dolgokra gondoljon), nincs semmije és senkije, egy szenvedés az élete, akkor miért bűn az, ha leveszi a válláról a képtelen terheket és megöli magát ?

2021. febr. 15. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélem el és ha még én is tudok könyörületes lenni, akkor Isten méginkább.
2021. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Melyik vallásé, mert hogy van egy néhány. De ha a keresztény vallásokról beszélünk, akkor bűn mert le van írva hogy bűn és pokolra kerül az illető. Más vallásokkal nem vagyok tisztában. Amúgy hogy miért az, nyilván azért mert a keresztény vallás az emberek megnyomorítására épült, és ha a sok megnyomorított rabszolgasorsú ember öngyilkos lett volna, mert a vallás ezt elfogadta volna, akkor ki szolgálta volna ki az uralkodó elitet?
2021. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
2# Nincs leírva.
2021. febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

#3

(1Sám 31,4-5)

(2Sám 17,23)

(1Kir 16,18)

(Mt 27,5)


Jó művelődést.

2021. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"De ha a keresztény vallásokról beszélünk, akkor bűn mert le van írva hogy bűn és pokolra kerül az illető. "


1Sám 31, 4-5: 4azért ezt mondta Saul a fegyverhordozójának: Húzd ki a kardod, és szúrj át vele, hogy ha ideérnek ezek a körülmetéletlenek, ne ők szúrjanak le, és ne űzzenek gúnyt belőlem! De a fegyverhordozó nem akarta, mert nagyon félt. Ekkor fogta Saul a kardját, és beledőlt. 5Amikor látta a fegyverhordozó, hogy meghalt Saul, ő is a kardjába dőlt, és meghalt vele együtt.


2Sám 17,23: 23Amikor látta Ahitófel, hogy nem az ő tanácsát követik, fölnyergelte a szamarát, elindult, és hazament a városába. Végrendelkezett háza népéről, azután felakasztotta magát. Így halt meg, és eltemették apja sírjába.


1Kir 16,18: 18Zimri pedig látva, hogy a várost elfoglalják, fölment a királyi palota tornyába, magára gyújtotta a királyi palotát, és meghalt.


Mt 27,5: 5Erre ő a templomba hajítva az ezüstöket, eltávozott, ment és felakasztotta magát.


Itt sehol sincs leírva az, amit állítasz. Itt nem nálam van a probléma. A művelődés inkább neked nem ártana, ahogy a gondolkodás sem. Utóbbit erősen javaslom, egyszer próbád ki.

2021. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert a gyilkosság bűn.
2021. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem lett volna már 25-ször a kérdés...

AZÉRT bűn, mert a keresztény vallásban te az istened tulajdona vagy, és feladatod van!

Ha azt a saját hibádból nem teljesíted, az a te bűnöd!

A rossz körülmények pedig nem adnak mentséget!

2021. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem önmagában az a baj, hogy az öngyilkosság bűn, tényleg az, de mindenki követ el bűnöket minden nap, hanem sajnos az öngyilkosság sokszor egy önző élet végére tett pont. De nem mindig, és tényleg el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor akkora a szenvedés, hogy nem látszik valakinek semmi más kiút. Egyes esetekben pedig nem is tehető teljesen felelőssé az öngyilkosságot elkövető (pl. pszichés betegsége miatt).

Viszont az elgondolkodtató, hogy a Bibliában az összes olyan ember, aki végigvitte az öngyilkosságot, az mind gonosz ember volt. Szent emberek is küzdöttek igen depressziós vagy öngyilkos gondolatokkal (pl. Mózes, Illés), de ők meg tudták látni a kiutat belőle, és Istennel ki tudtak jönni a "mélyrepülésből".

Ennek ellenére nincs a Bibliában egyértelmű megítélés erről a kérdésről, gondolom azért is, mert rengeteg oka és körülménye lehet az öngyilkosságnak, ezért nagyon nem jó, ha látatlanban ítélkezünk egy ilyen tettről, hiszen nem mi vagyunk az illető bőrében. És ráadásul aki most ítélkezik, akár az az ember is kerülhet olyan helyzetbe a jövőben, hogy öngyilkos lesz. Majd Isten dönt az öngyilkosokról is személyre szabottan az utolsó napon. Én a magam részéről nem akarom feladni az életemet, amíg van egy kis remény.

üdv Stefán

2021. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

Szia

Mivel "vallásilag" tetted fel a kérdésedet, ez azt árulja el a számomra, tégedet az érdekel mi Isten véleménye az öngyilkosságról? Nos benne van a szóban, ez is a gyilkosság egyik formája, amiről azt írja a Biblia "Ne ölj!"

Inkább az a figyelemre méltó, amit a kérdésed alatt írtál. Ez arra mutat, nagyon elkeseredett ember lehetsz a körülményeid miatt. Képzeld el, mit érez Isten, amikor látja, sőt átérzi az érzéseidet! Szeretne neked segíteni, hiszen már több évezrede feláldozta a Fiát, hogy egyszer boldogan élhess, mindazok a nehézségek NÉLKÜL, amelyekről írtál. Néhány gondolatot küldök arról, hogyan érez veled kapcsolatosan Isten:

Zsoltárok 10:14 "Hiszen te látod a bajt és a nyomorúságot. Figyelsz, hogy kezedbe vedd azokat. Rád bízza magát a szerencsétlen, az apátlan fiú, Te lettél segítsége."

Zsoltárok 25:16, 17 "Fordítsd felém arcodat, és légy kegyes hozzám, mert magányos vagyok, és elhagyatott. Szívem gyötrelmei megsokasodtak; szabadíts meg aggodalmaimtól!"

Jeremiás 33:3 »Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«”

Ézsaiás 41:10 "Ne félj, mert én veled vagyok. Ne aggódj, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek, igen, segítek neked. Erősen foglak igazságos jobb kezemmel. Mert én, Jehova, a te Istened, megragadom jobb kezedet, én, aki ezt mondom neked: »Ne félj! Segítek neked.«

Jeremiás 29:11 »Mert én jól tudom, hogy mi a szándékom veletek – ez Jehova kijelentése. – Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket. Jövőt és reménységet akarok adni nektek."

És ez csak töredéke annak, amivel a Teremtőd szeretné begyógyítani lelki sebeidet

De ettől többet is tesz! Segít talpra állnod, és kikerülni ebből a lelki állapotból.

2021. febr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
Mert így csam tovább passzolja őket a következő életére. Amúgy van olyan, ahol már nagyon alacsony százalékban bűn.
2021. febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!