Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért számít az öngyilkosság...

Miért számít az öngyilkosság bűnnek a vallásokban? Hogy lehet el érni azt, hogy többé eszembe se jusson az öngyilkosság? Mivel lehet kigyógyulni a szorongásos betegségekből?

Figyelt kérdés

2021. febr. 16. 11:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
38%
10-es, azt azért hozzátenném, hogy a kereszténység előtt más vallások voltak Európában, de el kellett terjeszteni, államilag ráoktrojálni az emberekre. Nyilván ha a hindu vallás lett volna errefelé a módi, akkor most a nagy templomba járók most hinduk lennének.
2021. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem a 10-es hozzászóló is mehetne valami szakemberhez :)
2021. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%

Ha öngyilkossággal kapcsolatos gondolataid vannak és nincs kivel beszélned, akkor hívd fel ezt az ingyenesen hívható számot, mielőtt bármit is tennél: 116-123 Ez a lelkisegély szolgálat száma.


A szorongásos betegségnek fizikai oka is lehet, így érdemes lenne orvoshoz fordulni és kivizsgáltatni a dolgot. pl. Valamilyen betegség is állhat a háttérben és talán gyógyszeres kezelésre lenne szükség. Ez nem szégyen, ilyen bárkinél előfordulhat. Valamint sokan mennek át az életük során olyan időszakon, amikor depressziósak, akár az öngyilkosság is megfordul a fejükben. A lényeg, hogy a dolog megmaradjon gondolat szintjén és akkor egy idő után, ahogy változik a helyzet ez elmúlik.


Az öngyilkosság nem megoldás semmire. Lényegében elvág a reménytől, a jövőtől, az örömtől, élettől és mindentől, ami valóban számít. Fájdalmat okoz az ismerősöknek, öngyilkosságra ösztönöz más embereket is, halált és pusztítást jelent. Egy veszteség a világnak és tragikus, ha valaki időnap előtt megy el. Pedig talán, pár hónap múlva, váratlanul minden megoldódott volna vagy túljut rajta és pár év múlva már boldog élete lett volna. Találkozik új, kedves emberekkel, környezetet vált, talál egy új célt az életében stb. Amíg élünk, még bármi megtörténhet, még lehet változtatni, még bármire van esély, még van remény. A problémát amivel küzködik az illető az öngyilkosság nem megoldja, hanem véglegesíti. Többé már esély sem lesz rá, hogy megoldódjon. Vallási szempontból nézve, minden élet értékes és számít. A sajátod is és nem olthatod ki azt. Ha bízol Istenben és hiszed, hogy még a legrosszabb időszakban sem hagyott el téged, van célja az életednek és nem adod fel a reményt, akkor az segíthet túljutni ezeken a gondolatokon. Kísértések esnek rajunk és rossz dolgok is történhetnek velünk, amíg ebben a világban vagyunk, de Isten akkor sem hagy magára senkit és azt ígéri, hogy kárpótolni fog a szenvedésekért. Az élet nem mindig könnyű, a próféták is szenvedtek, volt aki leginkább meghalt volna, annyira. De, a hitük Istenben végül képesség tette őket elviselni, bármi történt is velük. Istennek fontos mindenki élete és aki öngyilkos lesz, az azt az életet dobja el, amit tőle kapott és a reményt is feladja, hogy a dolgok valaha is változni fognak, hogy jobbá válnak.

2021. febr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
54%

Keresztény vagyok. De szedek gyógyszert is a szorongásra, 9 éve. Nekem javított a szorongáson, munkaképességen.

Lelki szenvedőként a Zsoltárok könyvét ajánlom olvasásra.

Nekem is volt olyan időszakom, hogy az öngyilkosság közvetlen közelébe kerültem. Mióta megtértem (értsd megértettem mi a HIT!), nem merül fel megoldásként az öngyilkosság. Itt írtam le a bizonyságtételemet: misszio.org >> bizonyságtétel

2021. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem kell pszichiáterhez mennem, mert én már évek óta járok oda. Inkább azért érzem rosszul magam mert sokszor vagyok nagyon álmos! Ez lehet a gyógyszerek miatt?
2021. febr. 16. 18:00
 16/31 anonim ***** válasza:
43%
Igen. De plusszban még vérszegénység is okozhatja. Attól függ mennyire erősek a gyógyszerek.
2021. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
27%

Ha nagyon zavaróan jön ez a gondolat (öngyilkosság), akkor mond el ezt, még ha nem is hiszel benne, akkor is segíteni fog:


"Szent Lechitiel, segíts, támogass, emelj fel.."


Egy probat próbát megér, akkor is ha nem hiszel benne..


Szent Lechitiel, egy főangyal egyébként, a vigasztalás és reményadás az ő fő feladata, bár lehet furán hangzik:

[link]


Kívánom, hogy legyél jobban és boldog.

2021. febr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként azért írtam ki ezt a kérdést, mert csak kíváncsi voltam, hogy miért jutnak az öngyilkosok a pokolba?
2021. febr. 17. 10:14
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

Az öngyilkosság is gyilkosság, nem lehet csak úgy kiszállni, ha vesztésre állsz. Fordulj Istenhez, sokan nehezebb körülmények közt se adják fel. Elgondolkodtató Tamara Laroux vallomása, aki 15 évesen öngyilkosságot kísérelt meg:

https://www.youtube.com/watch?v=XPY07Wf8mhI


Nem tűnik úgy, hogy hazudna.

Ezzel együtt nem feltétlenül kerül a pokolra valaki öngyilkosságért.

Attól függ mit is értünk egyáltalán pokol alatt?

Bolyki György: Mi lesz a pokolban?

https://www.youtube.com/watch?v=ol4Xvustuow


Ha Istenbe veted a bizalmad és kiállod vele a nehézségeket, garantáltan nem jársz rosszul!

2021. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
22%
Mert az élet egy lehetőség, hogy fejlődj, jó legyen neked és istent, avagy a mindenséget, a jóságot szolgáld. Az öngyilkossággal általában feladják a feladatokat, hogy egy következő életben gyerek elmével könnyebben át tudjanak siklani felettük. Nem az öngyilkosság számít bűnnek, hanem a kivéltó ok-komplexuma. Van benne bűn, de nem mindegy mennyi.
2021. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!