Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kijelenthető, hogy Isten...

Kijelenthető, hogy Isten kérdésében a tudósok álláspontja legyen teista vagy ateista megközelítés irreveláns?

Figyelt kérdés

Elviekben felfejlődhet a tudomány a jövőben arra a szintre, hogy bizonyítani vagy cáfolni tudjuk Isten letezését és a világegyetem teremtését? Mert a tudomány eszközeivel nem lehet kutatni az "Isten" vagy a "túlvilág" fogalmát, hiszen a tudomány az csak ezt a világot képes kutatni. Ebből az következik bármekkora tudásunk van az univerzumról bármilyen fejlett a tudományos kutatás nem leszünk képesek bizonyítani vagy cáfolni ezeket a fogalmakat.


Nem az a kérdésem, létezik-e Isten vagy sem, hanem hogy a jövőben tudománytól választ kaphatunk-e erre a kérdésre?


(A kérdésem a valláskritika rovatból származik)



2021. febr. 16. 20:37
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

"A hit pedig nem azonos a hiszékenységgel. Az egyik bizonyítékok nélküli elfogadás , a másik bizonyítékokon alapul."

Nem, csak az első igaz.

A hit a bizonyítékok nélküli elfogadás.

A hiszékenység pedig az erre való hajlam.

Bizonyítékokon a TUDÁS alapul!


Egyébként pont az van, amit eggyel előbb írtam: AZT HISZED, hogy a tudásod elegendő.

Na, PONT EZT jelenti a hit!


Ezzel szemben az igazság az, hogy az istenekről az emberiség TELJES tudása az pontosan egy nagy nulla!

Ha egy kicsit gondolkodsz, akkor ez te is belátod.


A "nincs Isten" viszont egy cáfolat - és EHHEZ már VALÓBAN elegendő tudásunk van.

(De ettől még istenek lehetnek, csak Isten nem.)

2021. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Elnézést kell kérnem a vallásosaktól, abban a gondolatban /hitben/ leledztem, hogy a tudomány rovatban vagyunk, ahol feltették a kérdést eredetileg, a vallás rovat kérdéseit nem kísérem figyelemmel, kérem vegyék ezt figyelembe.
2021. febr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

8


Hogyan cáfolható a keresztények istene?

2021. febr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Simán.

Tegnap írtam le utoljára, most már talán 17-szer van meg itt.

Keress utána, ha érdekel.

2021. febr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!