Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik akkor ha egy...

Mi történik akkor ha egy ember már többször nem reinkarnálódik?

Figyelt kérdés
Akkor hova kerül? Szerintem Sebestyén Balázsnak is már ez az utolsó reinkarnációja.

2021. febr. 19. 09:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%

10.

A jelenlegi információnk, tudásunk alapján, Egyetlen bolygót teremtett az ember számára. Az itt kialakult állapotok megoldásra várnak, ezért egyenlőre itt van élet az angyalokon kívül. Hogy a későbbiekben létre hoz más lehetőségeket, az a jövő "titka". Most erre kell koncentrálni, hogy túl élhessük azt a napot.

2021. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Mansour ***** válasza:

Attól függ, hogy mit értesz reinkarnáció alatt. A hagyományos keleti vallások reinkarnáció-fogalmát vagy valami mást?

Említetted a nirvánát. A buddhizmus szerint a nirvána nem egy hely, ahová kerül az ember, hanem egy állapot, amit az ember el tud érni. Ha az életedben eléred ezt az állapotot, akkor a halál után is abban maradsz, és nem fogsz reinkarnálódni.

A hinduizmus is hasonló, csak ott az isteni lényegeddel való azonosulást kell megvalósítanod ahhoz, hogy megszabadulj a reinkarnációk körforgásából.

2021. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ez a negyedik dimenzióban történik. Egy idő után már annyira képes vagy irányítani a létedet, hogy ki tudsz szállni a testedből.

Tovább fejlődik, haladva a végtelen tökéletesség felé.

Sebestyén balázs egy kezdő entitás. Tök átlag. Neki még minimum 5 élete van hátra a mostanin kívül a harmadik dimenzióban.

2021. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
35%

4#, Jézus csak egy fejkődő létező volt, mint te vagy én. Minden fizikai meghal. Ez nem szükségszerű, csupán az anyag sajátossága.


7#, A nirvana, isten, és a mennyirszág ugyanaz. Ez a három dolog pontosan ugyanazt jelenti. Nincs különbség.

Akkor kerülsz oda, ha már az utolsó fejlődő dimenzióból is lediplomáztál, avagy felemelkedsz belőle. Ilyenkor a szellem annyira önmaga lesz, hogy visszalényegül lélekké.


9#, Ha valamennyire is jártas lennél a világ törvényeinek ismeretében, tudnád hogy a megszünés fizikai képtelenség. Lehetetlenség.

Nem azért teremtette az embert. Azért teremtett primitív világot, amiben az egyén tud fejlődi, mert kellett egy hely, ahol az alacsony szintű létezők vannak. Szerinted az angyalok honnan jönnek? Bölcs entitások, akik régebben ugyanolyna bölcstelenek voltak, mint itt az emberek, az ekőtt pedig annyira mint egy fűszáll, azelőtt pedig semennyire, nulla.


10#, A fizikai lét hemzseg az éketben. Mint az erdő, ahol ha éjszaka megállsz, mindenhonnan hangokat hallasz.

Mi csuoánnspirituális karanténban vagyunk.

2021. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
35%

12#, A mennyországnak(=nirvana) is több definíciója van. A nirvana is azt jelenti, hogy elhagytad a fejlődő dimenziókat, egyesültél istennel és ennek is van olyan definíciója amit te mondasz, avagy egy állapot is lehet( ebben is többféle értelemben).

Az ami megmarad halál után, a belső fejlettségi állapot, avagy a nirvana/mennyország azon definíciója, ami a fejlődés sajátossága, független hangulattól, tudatállapottól, stb. Valóban halál után is benne maradsz, mivel már a részed. A te szellened fényébe tartozik( tisztaság, fejletség, tudás, és hasonlók összessége). De ettől még folytatódik a reinkarnáció akár ide a földre. A bibliában benne van hogy mindenki nyerhet, bárki elérheti ezt. Egy átlag ember is( és én már láttam igazán alacsiny szintű embereket, akik mennyirszági életet élnek).

A reinkarnálódás ettől független. Addig kell inkarnálódni, amíg nincs szükség anyagra. Ez a negyedik dimenzió végét jelenti. Mi a harmadikban vagyunk. Szerintem még jézus is inkarnálódott a negyedik dimenzióba, pedig ő aztán magasan volt...


Én már azonosultam isteni lényegemmel. Volt egy év, amikor mindenre istenként tekintettem, egy emberfeletti, szellemi lényegű tudatállapotban, még is vár reám egybkövetkező inkarnáció a negyedik dimenzióban.

2021. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Mansour ***** válasza:

Nem gondolom, hogy a nirvána egyenlő lenne a mennyországgal, nagyon más a két koncepció, még ha vannak is egyes közös elemei. A dimenziót én csak matematikai értelemben tudom értelmezni, ez a harmadik/negyedik dimenzió így nekem zagyvaságnak tűnik, már bocs. Sejtem, hogy mire akarsz vele kilyukadni, és tudom, hogy ezekre a dolgokra nincsenek igazán fogalmaink, ezért ilyen kölcsönvett szavakkal próbáljuk körülírni, szóval ha egyfajta költői metaforaként használod, akkor még elmegy.

Egyébként pedig úgy gondolom, hogy vannak tradicionális tanítások, amik évezredek alatt kialakították a maguk fogalom- és tanrendszerét, és ezek fogalmait csak az adott tanrendszeren belül szabad használnunk, ha a félreértéseket és kavarodásokat el akarjuk kerülni.

A spirituális megtapasztalások létjogosultságát elismerem, de ezt gondolom, hogy ezek annyira szubjektív természetűek, hogy más számára legfeljebb megközelítőleg, költői megfogalmazással írhatók csak le.

2021. febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#2: A hinduizmusban beleolvad a világlélekbe. A buddhizmusban ezután van lehetősége azt választani, hogy visszajön tanítani, ahányszor csak akar. Ha már nem akarja, akkor kiléphet a lélekvándorlásból, és beleolvadhat a világlélekbe.

Ezek a vallások azt is hiszik, hogy nagyon sok univerzum van.

2021. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Mansour ***** válasza:
A "világlélek" a buddhizmussal nem igazán összeegyeztethető fogalom. A hinduizmusban esetleg azonosíthatjuk a Paramátmánnal illetve Brahmannal.
2021. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

szerintem neki még van egy pár de ja, jól halad.

A Nirvánát szokták mondani, olyan mint a Menny. legalábbis ahogy beszélnek róla kb hasonló.

(emiatt sem hiszek a pokolban, reinkarnálódsz azt cső, kinek szenvedés, de Isteni kegyelem is, hogy egy szép napon beléphess hozzá. Nem kell az idők végezetéig a Pokol tüzében égni, 1 élet bűneiért nem korrekt. )

2021. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én már nem fogok a vaskorba reinkarnalodni az biztos.
2021. febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!