Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyik a legszebb,...

Szerintetek melyik a legszebb, legmegindítóbb és legtanulságosabb esemény/történet a Bibliából? :)

Figyelt kérdés

2021. márc. 3. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem Jób könyve. Nagyon mély gondolatok vannak benne Istenről és az életről, érdemes figyelmesen olvasni és belemélyedni igazából.

A másik ami nagyon megérintett amikor Jézus a gecsemáné kertben imádkozik. Amikor olyan arcát mutatja a Biblia ami nem a csodatévő tanító messiás akit követnek a tanítványok, hanem az igazi emberi arca is előkerül, ezzel valahogy közelebb érzem magam hozzá.

2021. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
János 17. fejezet, ha már ki kell emelnem valamit. De nekem a csúcs a teljes János evangéliuma és a Római levél
2021. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Krisztus halála és feltámadása a középpont, így legfontosabbnak ezt érzem.

De ezen kívül én valami miatt nagyon szeretem a napkeleti bölcsek és az emmauszi tanítványok történetét.

Ha pedig példabeszéd, akkor a tékozló fiú.

2021. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kései Sirató ***** válasza:
87%
József története. A tanulság: gyerekeinket szeressük egyformán, egyikkel se kivételezzünk, mert az nem vezet jóra.
2021. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Szia,

Az irgalmas samaritánus példázata.


Üdv. Péter

2021. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Meginditó bármi lehet amit a Szentlélek éppen megelevenit.

Sokszor sirtam már a keresztnél. :)

2021. márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Hello. Hogy jézus végre vissza ment a mennybe és Péter azt mondta a kapuban hogy menj be.
2021. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 KZitus ***** válasza:
66%

#7

Hello. Mikor Jézus visszament a mennybe, Péter még a földön volt, és szolgálta Krisztust pár évig....

2021. márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KZitus ***** válasza:
45%

Szia

Nagyon tetszik, mert nagyon tanulságos Krisztus hegyi beszéde, hiszen itt elmondja mi az igazi boldogság forrása: [link]

2021. márc. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%
"Onnan [Elizeus] elment Bételbe. Amikor az úton fölfelé ment, fiatal fiúk jöttek ki a városból, és így csúfolták őt: Menj föl, kopasz! Menj föl, kopasz! Ő azonban hátrafordult, rájuk nézett, és megátkozta őket az ÚR nevében. Ekkor két medve jött ki az erdőből, és szétszaggatott közülük negyvenkét gyermeket."
2021. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!