Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj ha le feküdtem házasság...

Baj ha le feküdtem házasság előtt a barátnőmmel?

Figyelt kérdés
22f vagyok. 2 éve járunk. Szeressük egymást. Katolikusok vagyunk mindketten. Nem vagyunk rossz emberek, szoktunk imádkozni, de úgy gondolom nem az ókorban vagyunk már. És joga van élni mindenkinek az életét úgy ahogy akarja ha ezzel nem árt másoknak... ennyi! A vallás fenyeget a pokollal meg valami felhőn ülő szakállas vén ember majd elítél, stb. Agymosás, félelemkeltés
2021. márc. 7. 07:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Ha a vallás agymosás és szerinted Isten egy szakállas, felhőn ülő vénember (nem az), akkor mitől vagy katolikus? Ezt sosem értem.

Ha katolikus vagy, miért nem egy papot kérdezel?

Tessék, nézd meg Hodász András katolikus pap videóit a témában. Ő katolikus, több videójának is témája a tisztaság. Ha nem értesz vele egyet vagy kérdésed van, akkor pl. írj neki üzit az oldalán vagy kérdez meg egy másik papot.

https://www.youtube.com/watch?v=-w13osKUBGw

https://www.youtube.com/watch?v=OqB5hnhKzms

https://www.youtube.com/watch?v=Gz0-5gG2_lI


Nézd, én nem tudom milyen elképzeléseid vannak, hogy mi haszna lehet ebből az egyháznak, de ha jobban belegondolsz, semmi. Még csak ellenőrizni sem tudják, egyszerűen csak ebben hisznek. Nyilván, ha nem érdekel az egész vallás, akkor nincs mit tenni, de a valláson belül meg van ennek a szerepe és oka.

2021. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Részemről ha már kimondtátok hogy kapcsolat onnantól egy pár vagytok, most ha polgári esküvőre mész, attól még templomi nem volt, ha csak templomi esküvőd volt azt tán "nem is hivatalos" manapság.
2021. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem
2021. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát ha beleegyezett mért ne?
2021. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem az enyémmel feküdtél le, így részemről ez ok.
2021. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%
Bibliai értelemben már 2 éve házasok vagytok.
2021. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Savlekotő ***** válasza:
51%
Katolikus vagy,agymosás stb,ez max én mondom mindig ateistaként, előszőr vállald fel hogy nem vagy az sőt.. És nem nem bűn,ez a normális nem amit katolikusék csinálnak és nyomorítanak embereket meg...
2021. máj. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egyes vallás (direkt nem írom hogy melyik) értelmezésében, ha a szövetségkötés előtt dugod meg a nődet, akkor a feleségeddel csaltad meg ugyanazt a nőt, ne kérdezd, hogy ezt valaki komolyan gondolja e, mert igen, valaki tényleg komolyan gondolja.
2021. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!