Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista-agnosztikusnak valami...

Ateista-agnosztikusnak valami tanács, hogy megtaláljam istent?

Figyelt kérdés
2021. márc. 7. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem érzed jól magad ateista-agnosztikusként?
2021. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De, de szeretném megtalálni istent.
2021. márc. 7. 22:22
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Akkor teista-agnosztikus vagy.

Olvass vissza, van erre itt néhány tanács.

2021. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Elég sok kufár foglalkozik vele.Itt is hamar rádsóznak 10dkg istent.
2021. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Milyet szeretnél? Görög, római, antik? Zeusz jó lesz? Vagy Síva?
2021. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy nekem melyik vallás.
2021. márc. 7. 22:58
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

Jeremiás 29:11-13

"Mert csak én tudom, mi a tervem veletek – így szól az ÚR –: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövő az, amelyet nektek szánok. Ha segítségül hívtok, és állhatatosan imádkoztok hozzám, akkor meghallgatlak benneteket. Megtaláltok engem, ha teljes szívből kutattok utánam."

Állhatatos ima, és teljes szívvel keresés. És ez nem csak agnosztikusoknak szóló tanács, hanem vallásos embereknek is, akik csak úgy "keresgetik" Istent, talán vasárnap délelőtt adnak neki 2 órát. Ha nem teljes szívvel keresitek Istent, akkor nem fogjátok megtalálni.

Szóval most az a kérdés, hogy mi az a "teljes szívvel". Ha valaha csináltál valamit úgy, hogy igazán fontos volt számodra, és beleadtál apait-anyait, e körül forogtak a gondoltaid, akkor nagyjából tudod. Neked kell ezt lefordítani az élethelyzetedre, hogy gyakorlatban mit jelent jelenleg neked teljes szívvel keresni Istent. De például: Aki teljes szívvel keresi Istent, az mennyit olvasná a Bibliát naponta? Mennyire keresne magának olyan embereket, akik meg tudják magyarázni, amit nem ért? Eljárna-e rendszeresen keresztény gyülekezetbe? Stb.

üdv Stefán

2021. márc. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem azt mondom, hogy ez mindenkinél beválik, de nálam ez vált be: kerüld a dogmát.


A sok dogmás vallási fundamentalista megnyilvás kontraproduktív. Gondolok itt arra, hogy ha te nem úgy értelmezed a Szentírást (bármelyik vallásét) ahogy XY ember vagy csoport szerint kell akkor a dogmás vallási fundamentalista mindennek elmond a maga módján vagy kirekeszt vagy mindkettő.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy bármilyen értelmezés elfogadható, csak azt mondom, hogy érdemes több szemszögből is megvizsgálni a témát, és akkor biztosan találsz olyan néző pontot ami neked megfelel.


Azt gondolom, hogy a vallások fák, amelyek ugyan abból a talajból gyökereznek, a misztikából. Vannak fák, amiknek a gyökerei csak súrolják az igazságot, és vannak fák, amelyek olyan mélyre bele nyúlnak, hogy legalul összefonódnak.


Számomra a judeo-keresztény tradíció jár a legközelebb az igazsághoz. De ez nem azt jelenti, hogy szerintem a Bibliából minden szó szerint igaz és úgy történt ahogy az ott le van írva, nem vagyok unitárius de a Bibliáról azt gondolom amit ők: [link]


Attól, hogy XY szerint a Biblia ezt és ezt mondja, szerinted viszont azt és azt, az még nem azt jelenti, hogy biztos rosszul gondolod. Sőt, el lehet olvasni más vallások Szentírását is, nem minden az ördögtől való amiben olyasmit olvashatunk amivel nem értünk egyet. Ez persze nem azt jelenti, hogy mind igaz. Nem hiszek a vallási szinkretizmiusban, de érdemes tisztában lenni más állásponttal is.


Bele ástam magam a keresztény teológiába, majd judaizmust is elkeztel tanulmányozni, nyilván mindezt hobbi szinten nem akadémiai szinten, nem vagyok teológus. Nekem a Biblia a Szentkönyv, de zsidó miszticizmus, a Kabbalah számomra lenyűgöző a maga módján. Létezik keresztény Kabbalah és hermatikus Kabbalah is, de mind a kettő a zsidó miszticizmuson alapul. Maga a judaizmus pedig sokak szerint a zoroasztrianizmusból merít.


Persze sok más vallásról illetve okkult és spiritiálus dologról is elolvastam pár mondatot, vagy egyéb módon tájékozódtam róluk, de csak felületesen, szerencsére itt van az internet, vagyis nem kellett mindenről nagy vastag könyveket elolvasnom (nem mintha bármi baj lenne a nagy vastag könyvek elolvasásával).


Meglepődnél mi mident talál az aki keres. De csak akkor érdemes keresgélned, ha nem zárod ki a lehetőségét annak, hogy fontolóra vedd, van valami túl az anyagi világon, vagyis ha nem vagy materialista.


Jobb pillanataimban úgy gondolom, hogy Urunk testté lett, mint Jézus Krisztus, és azért halt meg, hogy megváltson engem, és téged, mindenkit. Egy nyomorúsággal és bizonytalansággal teli világban nagy vigasztalás tudni, hogy végül fény van a sötétségben.


De ezt nem azt jelenti, hogy nincsenek már kételyeim. Sokunk számára nehéz az út. Hinni akarok benne, hogy Isten létezik, és hogy van valami a materiális világon túl. Túl ezen a sziklán amit Földnek nevezünk, valami több ami vár ránk. Akár van Isten, akár nem, a létezése nem attól függ, hogy te mit hiszel, vagy hogy én mit mondok.


Remélem tudtam segíteni (egy agnosztikus-teista).

2021. márc. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Hogy lehetsz ateista ha hiszel?
2021. márc. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Úgy,hogy hihet egy tál bablevesben is.
2021. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!