Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista-agnosztikusnak valami...

Ateista-agnosztikusnak valami tanács, hogy megtaláljam istent?

Figyelt kérdés
2021. márc. 7. 22:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
33%
Járulj elé a legőszintébb éneddel. Valld meg a bűneidet, és kérd, hogy bocsásson meg neked. Életed legszebb pillanata lesz.
2021. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 pelgrim ***** válasza:

Ismerd meg magad.

Tudom, ez így eléggé absztrakt, de hát ez az egyetlen helyes módja annak hogy Istenre találj.

A vllások elvezethetnek egy darabig de egyik se vezet a célba.

Ha már ateistának vallod magad, akkor biztos elfogadod, hogy egy isten, aki téged teremtett, aki a sorsodat irányítja, aki néha beleszól az emberek ügyes-bajos dolgaiba, nem létezik. Hogy ez a nem létező Isten nem teremtett semmit. Hogy minden ami létezik nem teremtve lett, hanem fejlődött.

Te mégis Istent keresed – had mondjam el amit én gondolok:

Én hiszem, hogy létezik valami, amit istennek neveznek, de ez a valami nem egy személy.

Szerintem közelebb állunk a valósághoz, ha úgy képzeljük el mintha egy önfejlesztő ihlet lenne, az Eredeti Ihlet melynek fejleménye minden ami csak létezik. Mi emberek tehát Isten fejleményei vagyunk, nem teremtményei, mint ahogy egy fa levelei sem teremtményei a fának, hanem fejleményei. Igy ha magunkat megismerjük valójábaj Istent ismerjük meg.

Most mondhatná: „hiszen csak ismerem saját magamat !” Igen, de csak felületesen, ismerheted szüleidet, de ugyanakkor tudod, hogy te nem a szuleid vagy, hogy neked saját személyiséged, egyéniséged van, és belőled csak ez az egyetlen van.

Szerintem ha Istent akarod megtalálni ezután kell kutatnod.

2021. márc. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!