Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akad itt olyan akit kiközösíte...

Akad itt olyan akit kiközösített a Jehova tanúi szekta?

Figyelt kérdés
Mi volt a kiközösítés oka? Hiányzik az az életvitel? Agnosztikus vagyok, viszont érdekelne a téma, esetleg kiközösítést elszenvedett emberek beszámolói. Milyen hatással volt rájuk akkor, illetve most? Esetleg maguktól hagyták-e el a szektát?

2021. márc. 9. 12:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én nem voltam tag, de hallottam egy esetről, amikor kiközösítettek valakit mert a kórházban a kislánya vért kapott, ezért kiközösítették a lányt is és az anyját is
2021. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A jehovatanui.blog.hu oldalon több ilyen volt tag szokott írni, ott érdemes olvasgatni. Itt inkább olyanokat láttam írni, akik maguk jöttek ki a szektából.
2021. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szomorú az ilyen.
2021. márc. 9. 14:01
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen az. Ráadásul számukra teljesen normális dolog az, ha egy anya nem szól többé a fiához, mert a szervezet azt mondta, hogy így kell, ha a fiú is tanú és kiközösítik. Elmebeteg az, aki szerint ez jó.
2021. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 effre ***** válasza:
100%

Elképesztő, hogyan tud egy szekta ilyen szintű agymosást végezni ,befolyásolni egy szülőt ,hogy ezt tegye a saját gyerekével...

Sőt hiába próbálnak sokan hatni rá-kívülállók, próbálnak segíteni,gondolkodásra bírni, lelkére beszélni, ne tegye .. lepereg .

2021. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Effre, nem lehet, hogy ők eleve ilyenek? Hogy ez csak egy plusz, amit képesek megtenni és azért érzik jól magukat bent a szervezetben, mert egyforma a lelkületük? És itt most nem jóra gondolok.
2021. márc. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 effre ***** válasza:
100%

6

Felhoztam ezt a kérdésed is témaként egy csoportban , ahol 2 szakember irányításával komoly támogatást ,infót kapnak a hozzátartozók és a szektát elhagyók.

Személyesen (jelenleg zoom-on keresztül)szoktunk találkozni rendszeresen - közöttük vannak akik kiléptek és volt akit kiközösítettek (kb 10 ilyen személy van a csoportunkban)- mindannyian saját tapasztalataikat mesélték el , megerősítve azt a tényt : mintha egy gondolkodást bénító ködben éltek volna ...

Egyöntetűen meséltek arról, hogy a módosult tudatállapotnak köszönve a szektatag olyan dolgokat is megtesz , amit normális esetben soha meg nem tenne.

2021. márc. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Én egyről tudok a mi gyülekezetünkből: egy nőről, aki prostituált lett és ezért kiközösítették és a férjéről, aki megsértődött amiért a feleségét kiközösítették (mondván hogy a prostitúció is csak munka) és gyalázkodott, aztán kitették.
2021. márc. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 effre ***** válasza:
95%

8

dehát ez logikus reakció,vagy nem ?ez a felfogás szerintem sehogy sem állja meg helyét erkölcsileg még a nem vallásos családoknál sem

2021. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
7# Köszönöm a választ, érdekes dolgokat írsz.
2021. márc. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!