Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha valaki...

Bűnnek számít, ha valaki szereti a keresztnyakláncát?

Figyelt kérdés

2021. márc. 12. 23:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
95%

Hirtelen úgy olvastam hogy Bűnnek számít, ha valaki szereti a keresztlányát?

:D úgy pattantam ide gyorsan..

amúgy nem az szerintem.

miért lenne az?

2021. márc. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát, már ezért megérte kiírni a kérdést 😊
2021. márc. 12. 23:40
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyébként kíváncsi vagyok, hogy van-e aki szerint egy kutya is csak annyit ér-e, mint egy kereszt. Vagy a Bibliát szorongatni más-e.

Akik szerint az állatnak nincs lelke, Isten akkor minek teremtette élőnek?

Miben más sétáltatni a kutyát, mint megpuszilni a keresztet?

2021. márc. 12. 23:49
 4/11 Blackice75 ***** válasza:
40%

A kutyasétáltatás az még okés.

A kereszt egyébként bálvány, semmiféleképpen nem kedves a Teremtő előtt.

Persze még sok minden más nem az amit a világ csinál, ezért fog elveszni a világ 99%-léka, az ítélet nagy napján.

2021. márc. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Egyébként kíváncsi vagyok, hogy van-e aki szerint egy kutya is csak annyit ér-e, mint egy kereszt. Vagy a Bibliát szorongatni más-e.


Akik szerint az állatnak nincs lelke, Isten akkor minek teremtette élőnek?


Miben más sétáltatni a kutyát, mint megpuszilni a keresztet?"


Az ugye megvan, hogy a kereszt vagy a Biblia az egy tárgy, a kutya pedig élőlény? Na ennyiben más.

2021. márc. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor legyen kereszt helyett fa.
2021. márc. 13. 03:27
 7/11 A kérdező kommentje:

#4 miért bálvány? A tehén vagy a szkarabeusz bogár nem az? Ezt neked írtam ki:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2021. márc. 13. 03:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Isten mindenben benne van, így nem bűn szeretni, amit Ő teremtett. Csak ez ne menjen át jelkép ("bálvány") imádatba.

A taoistáknál valószínűleg nem helyes bármihez is kötődni. :)

2021. márc. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"miért bálvány? A tehén vagy a szkarabeusz bogár nem az?"

Lehet, hogy előbb azt kellene tisztázni, milyen vallású vagy. :))

2021. márc. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Te szereted Jézust? Bizonyára van, akit szeretsz. Képzeld el, hogy ezt a szerettedet ártatlanul kivégzik valami tárgy segítségével, pl. méreginjekció, akasztás. Ezután viselnél a nyakadban szeretett vagy szent tárgyként kicsinyített akasztófát vagy méreginjekciós fecskendőt?

A kereszt ugyanúgy a halál jelképe, mint a gullotin vagy a méregfecskendő, csak annyiban rosszabb, hogy a kereszt nem csak kivégző hanem kínzóeszköz is volt régen. Szerintem nagy eredmény, hogy ilyen kínzóeszközöket ma már nem használnak emberi ítéletvégrehajtásra. Ahogy a horogkereszt és a vörös csillag is egy borzasztó kor jelképe, és manapság be vannak tiltva, én ésszerűnek tartanám a kereszt betiltását is. Csak persze egy politikus sem vállalná ezt be, mert sok szavazót veszítene.

Az első századokban (kb. i.sz. I-III. szd) a keresztények vagy nem viseltek semmi jelképet, vagy ha igen, akkor az élet és a remény jelképeit viselték magukon vagy rajzolták a falakra az otthonaikban és a katakombákban, nagyon kevés keresztény kereszt ábrázolás maradt fenn ebből a korból. A Wikipédia ezt írja: "It has been argued that Christians were reluctant to use it [the cross] as it depicts a purposely painful and gruesome method of public execution."

A kereszt vallásosságot kifejező széleskörű viselése leginkább a római egyház és a pápaság felemelkedésével kezdődött, ám erre az időre az egyház alaposan letért a Jézusi útról.

Annak ellenére, hogy én magam biztos nem viselnék keresztet, el tudom képzelni, hogy valaki jó motovációból viseli, pl. ez emlékezteti őt Jézus kereszten való áldozatára. Ezért nem akarok előre senkit egy ilyen külsőség alapján megítélni, de engem személyesen taszít a kereszt keresztény jelképként való viselése.

üdv Stefán

2021. márc. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!