Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan állapítható meg, hogy...

Hogyan állapítható meg, hogy a sok véletlen közül melyik Jézus üzenete és melyik az ördögé?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a válasz.

2021. márc. 15. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Nagyon tapasztalt és teológiában igen jártas embernek kell lennie annak, aki ezt meg tudja állapítani. Legjobb, ha jó nevű katolikus papot kérdezel valahogyan. Jómagam római katolikus vagyok, de sokszor én is nagyon tanácstalan vagyok ebben a kérdésben. De az ún. Nagyfigyelmeztetést ne olvasd!! Úgy tudom, hogy leleplezték a szerzőjét!
2021. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Istent nem a véletlenekben kell keresni. Krisztus követésének nem az az útja, hogy a külvilág jeleiben keresed a tetteid vagy a döntéseid igazolását.


Ha azt várod, hogy Isten üzenetét valami rejtett jelek segítségével közli, akkor csalódni fogsz. Hogy mit üzen Isten neked, azt a kinyilatkoztatás tartalmazza.

2021. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy tegyem fel máshogy a kérdést ezért ide ebbe a vallási rovatba írtam és ezért ilyen formában. Ahogy látom hiába. Köszi a válaszokat többet nem kérek.
2021. márc. 15. 18:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Félreérthettél valamit, vagy én fogalmazok rosszul, nincs semmi baj a kérdéseddel, csak kicsit nehezemre esik megragadni. Segítenél kérlek egy kis kifejtéssel? Esetleg van konkrét példád, amin el tudunk indulni?
2021. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem értjük a kérdést. A Bibliában oda van írva, ha valaki mondott valamit, hogy ki mondta. Mit értesz "üzenet" alatt? A neten Isten nevében terjesztett üzeneteket? Isten nevében mindig is hirdettek hamis üzeneteket. Mint minden szakmában, a vallásban is vannak szakértők. Isten üzenete szempontjából ezek a teológusok. De az is igaz, hogy a teológusok között szintén vannak hamis tanítók. Amiben konszenzus van a legtöbb teológus között, az talán megbízhatóbb. Szóval az igazság megkeresése elég hosszadalmas és fáradságos dolog, nem fog menni egy GyK poszton keresztül. Hetek, hónapok, évek kitartó keresése fog eredményt hozni. Én leginkább a Biblia személyes tanulmányozását javaslom. Szívesen segítek is ebben bárkinek, amíg van időm, és az egészségem engedi.

üdv Stefán

2021. márc. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Ha arra gondolsz, hogy történnek dolgok az életben, és ezeket "jelnek" értelmezed, akkor rossz úton jársz. Isten nem ad "jeleket" ma már. Sőt, akár pszichés betegség jele is lehet az ún. "jelentőség tulajdonítás". A régi korokban sokféle módon kommunikált Isten az emberekkel, akár jelekkel is, de Jézus feltámadása óta már csak Jézuson keresztül teszi azt. (Zsidók levele 1:1-2)

Láttam egy filmet a tévében. Valakinek az álma az volt, hogy női NBA bajnokságot szervez, de nem volt biztos benne, hogy ez Isten akarata, ezért imádkozott. Egy éjszaka aztán hullócsillagot látott az égen, de nem is egyet, hanem négyet-ötöt. Erre megörült, hogy Isten igent mondott az imájára. Normális? Miért gondolta azt, hogy a négy-öt üstökös az egy "igen"? Miért ne lehetett volna az egy "nem"? Megmondjam, mit jelent négy-öt üstökös az égen? Pontosan négy-öt üstököst az égen, ennél se többet, se kevesebbet. Úgyhogy nagyon kell vigyázni, ne várj jeleket! Elsősorban azért, mert Isten nem ad ma már jeleket, de amellett nagyon könnyű a különböző jelenségekbe vagy "jelekbe" a saját vágyaidat, akaratodat belemagyarázni, ami így nem visz sehova.

Ha Isten üzenetével kapcsolatban bizonytalan vagy, kutasd a Bibliát, és kérdezd a szekértőket.

üdv Stefán

2021. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hagyjuk inkább a témát
2021. márc. 16. 05:51
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

"Hogyan állapítható meg, hogy a sok véletlen közül melyik Jézus üzenete és melyik az ördögé?"

Sehogy. Minden ki van nyilatkoztatva a Bibliában, csak az számít. Ha majd haladó keresztény leszel, vagy ahogy a Biblia nevezi: kemény eledelen élőnek, már meg fogod tudni különböztetni a jót és a rosszat, illetve a helyes irányt. Az előttem írókkal egyetértek

2021. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bölcsességgel.
2021. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Ez könnyen megállapítható, hogy melyik üzenet származik Jézustól és melyik a sátántól!



1, Az az üzenet származik csak Jézustól, melyek egyeznek az Evangéliumokkal! Azért csak az Evangélium (és nem a Biblia többi része) ilyen szempontból az etalon, mert Jézus szavai, tanítása az Evangéliumban van benne, a Biblia többi részében nincs benne!


2, Ami nem egyezik az Evangéliumban felismerhető Jézussal, azok nem is Jézustól "jönnek"!

2021. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!