Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitoktatásnak miben kellene...

A hitoktatásnak miben kellene megújulnia, változnia?

Figyelt kérdés
2021. márc. 17. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Megkérdezik előtte akarják e tanulni.
2021. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem hitet kell tanítani(nem is lehet...),hanem vallástörténetet.
2021. márc. 18. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Abban kellene megújulnia, hogy Jézust tanítják!


"Arra kell törekednek, hogy ne csupán Rólam Jézusról taníts, hanem Engem taníts.


Engem nem a hittankönyvekből, hanem az evangéliumokból és a szívedre hallgató józan eszedből ismersz meg legjobban.


Minden vallás, minden felekezet, minden egyház Rólam tanít, és mindegyik különbözőt tanít Rólam.

Engem csak az tanít, aki csak Rám hivatkozik, amikor szeretetről, bűnről, élet-átalakításról tanít.

Minden egyház ki akar sajátítani Engem magának, holott minden megtapasztalható egyház csak annyiban az Én egyházam, amennyiben felismerhető bennük az Én történelmi jelenlétem, amely teljesen szinkronban van az evangéliumokból kiolvasható tanításommal. Főleg azzal, hogy „inkább szeressétek ellenségeiteket!”


Aki ezt hangsúly-árnyékba helyezi, az Engem helyez hangsúly-árnyékba. Márpedig kivétel nélkül minden létező felekezet ezt teszi. Mint uralkodó hatalom, nem is tehet mást! Ezért nem Engem, hanem csak rólam tanítanak.

Jézus; A HANG - könyv 1829


"Ha valóban érdekel téged az, hogy Én Jézus ki vagyok, akkor ajánlok neked egy három (4) kötetes tanulmányt, amely ma a legreálisabban tárja elétek azt, hogy Én ki vagyok.

Ha ezt áttanulmányozod, akkor sokkal jobban fogsz ismerni Engem, mint bármilyen hittudományi főiskolai előadásokból megismerhetnél.

E művet egy olyan hiteles piarista pap írta, akit az ateista rendszer halálra ítélt, majd az ítéletet életfogytiglani börtönre változtatta. E három (4) kötetes mű címe: „Keressétek az Isten országát!”(KIO). Az írójának címe: Bulányi György,"

Jézus; A HANG - könyv 2449

2021. márc. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmiben. Arra, amire való, tökéletesen alkalmas.
2021. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Már eleve a hagyományos értelmben vett vallásokkal az a baj, hogy Isten egy távoli szakállas öreg bácsi, aki megharagszik, de ha kell, megbocsát.

Egy nagy megújulás kell, amiben az ember és Isten személyes kapcsolata megvalósul, illetve az ember és az Isten kommunikációja kiteljesedik.

Gondoljatok bele, milyen messze vagyunk attól, hogy úgy beszéljen hozzánk Isten, mint Mózeshez pl.

2021. márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

5-ös. Amerika is messze van, mégsem okoz gondot beszélni azzal, aki ott lakik. Isten a gondolatainkat is érti! Aki a rádió hullámokat létrehozta, nem gond neki, bárhol vagyunk, hogy hallja amit mondunk.

Egyetértessz ebben?

2021. márc. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Azt értem, amit írtál, csak azt nem értem, mi köze van a földrajzi távolságoknak és a rádióhullámoknak az Istennel való kapcsolatunkhoz.

2021. márc. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!