Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek abban, hogy szerettein...

Hisztek abban, hogy szeretteink felé tudunk gondolatot érzést közvetíteni?

Figyelt kérdés

Édesanyám Covid beteg. Lélegeztető gépen van és mélyaltatásban. Eddig azt hallottuk, hogy innentől bármi megtörténhet. Tegnap este nagyon erősen rá koncentráltam, és próbáltam hozzá beszélni, megnyugtatni hogy vele vagyok, legyen erős. Ugye oda nem lehet látogatóba menni. Nem gondolom azt, hogy varázsló vagyok, de mára jobban lett és a bizonytalanság helyett közölték, hogy nagyon jó esélyei vannak.

Szerintetek létezik ilyen, hogy távolról is lehet energiát küldeni közeli szerettünknek?

Nem vagyok vallásos, egyiket sem gyakorlom, de hiszem hogy van egy felsőbb erő, nevezzük Istennek. Előtte megkértem őt, hogy segítsen nekem, legyen édesanyám mellett és segítsen, hogy beszélhessek vele.


Nem kattantam be, mielőtt bárki ezt gondolná.


2021. márc. 18. 17:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én hiszek benne!

Szerintem a hit rengeteg dolgon átsegít bennünket. Én is sokat szoktam így támogatni a szeretteimet. Nyilván nincs rá tudományos magyarázat hogy most akkor ezért nem történt baj vagy ilyesmi, de engem a tudat megnyugtat. Viszont! Nem szeretnélek megijeszteni, sok erőt kívánok anyukádnak a betegség legyőzéséhez, de sokszor megtörténik az, hogy az emberek a haláluk után jobban lesznek. Drága nagymamám rákkal küzdött, kórházban volt. Sajnos túl nagy volt a daganat mikor már észrevették, de elkezdték a kezelést. A mamám közben folyamatosan gyengült, rosszak voltak az eredményei. Egyik nap mentem hozzá, doki közölte hogy nagyon sokat csökkent a daganat mérete, elképesztő eredmény. Másnapra mamám itthagyott minket.

Nagypapám szintén rákos volt, a kórházi ideje alatt tüdőgyulladást kapott, napokig nagyon magas láza volt. Egyik nap végre lement a láza, jobban volt. Másnapra ő is elment.

Csak szerettem volna, ha tudsz erről is, hogy ilyen is van.

2021. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ne hagyd abba!
2021. márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek.


Az anyám nincs 60 éves. Megértem, hogy a szándék nem rossz, de a kérdèsem nem terjed ki arra, milyen lenne neki odaát. Nem véletlenül. Ebben a helyzetben nekem is tartanom kell magam. Az pedig, hogy valaki azt mondja, hogy gyors javulás után másnap halál lehet, nem segít pozitívan gondolkodni, és pozitivitást árasztani. Én nekem esélyem sincs bemenni hozzá. Kapszkodókat keresek.


Tudom, hogy nem rossz a szándék de ne írjatok ilyet kérlek. Egy hete sincs, hogy az anyum jókedvűen beszélgetett velem, és jól volt. Rá pár napja pedig ez a helyzet.

2021. márc. 18. 19:07
 4/20 anonim ***** válasza:
2_es vagyok. Az 1-es mondatát én sem tartom helyénvalónak. Írd meg pontosan kérdező, hogyan csinálod. Úgy tudok segíteni.
2021. márc. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Megértem, hogy pozitív gondolatokra van szükséged, ez rendben is van. Én csak szerettem volna elmondani, hogy ezt a szemszöget is lásd. Az sem megoldás, ha homokba dugod a fejedet.

2021. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Mind másképp reagálunk és másképp dolgozunk fel rossz eseményeket. Mivel napokon át a legrosszabbra tudtam csak gondolni, kb bekattantam, majd kapok egy jó hírt, egy kapaszkodót, nem hiszem, hogy vissza kéne mennem a kétségbeesésbe.


Ezt nem akartam elmagyarázni, és nincs olyan része a kérdésemnek, ami erre kitérne. Majd határozott kérésem ellenére is folytatod.


Elhiszem én, hogy jó a szándékod de ilyet mondani nem ebben a helyzetben kell. Szerinted milyen nekem, hogy napok után kapok egy jó hírt, majd kifejtik, hogy ilyenkor szoktak másnap meghalni?

2021. márc. 18. 20:52
 7/20 A kérdező kommentje:
2-es erősen rágondolok, és beszélek hozzá, megnyugtatom. Elmondom, hogy itt vagyok, hogy minden rendben lesz. Elkezdem küldeni felé, hogy milyen jó dolgokat csináltunk együtt és mit fogunk még. Azt, hogy ne féljen, és megkérem, hogy legyen nagyon erős. Hogy már nagyon várjuk haza. Inkább azt próbálom, hogy ne féljen, maradjon nyugodt, vele vagyok.
2021. márc. 18. 20:58
 8/20 anonim ***** válasza:
Negatív szavakat NE használj! Pl. félj. Akár előre meg is írhatod a szöveged. Csak jelen időben beszélj!
2021. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Rendben
2021. márc. 18. 21:20
 10/20 anonim ***** válasza:
Jártál fizika órára általánosban? Ha jártál, akkor a kérdésre a válasz adott.
2021. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!