Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez hogy van a muszlimoknál?

Ez hogy van a muszlimoknál?

Figyelt kérdés

Sose értettem hogy most ez náluk hogy van.Sok muszlim nő aki nem visel hijabot vagy burkát vagy hasonlót úgy öltözködnek akár a többi lány(akkor ők nem fanatikusan vallásosak)?. Buliznak,cigiznek,isznak.

A férfiak is ugyan ezt teszik de olyan mintha nekik ez mind meglenne engedve a nőknek nem.

Utána jártam muszlim férfi nem muszlim nővel házasodhat fordítva ez nem lehetséges de biztos sok példa van rá hogy vannak ilyen kapcsolatok. Minap felfedeztem hogy elég sok muszlim vallás van amiről eddig nem is tudtam. Szunnita, shita, alevita,alavita stb

Nem nagyon értettem a különbségeket talán csak azt hogy az aleviták a legbarátságosabb muszlimok ők házasodhatnak akárkivel férfiak nők is és egyenlőség van köztük ez tényleg igaz? Valaki eltudná ezeket magyarázni?



2021. márc. 19. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Ez attól függ mennyi rá határozza meg az embert az identitása. Pont mint nálunk, van aki mélymagyar erősen vallásos keresztény aki ki nem lépne a konfortzónájából, hogy megprobáljon tőle más emberekkel összeismerkedni. Én is magyar vagyok és keresztény de román barátnőm van akinek nem kell matyóhímzéses rakottszoknyába mászkálnia meg amúgyis Angliába élek 😂

Na így van a Muszlimoknál is, csak ott több a fanatikus.

2021. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Nemcsak a muszlimoknál. A világon mindenütt, ahol valamilyen vallás dominál, a nőknek kevesebbet engednek meg, mint a férfiaknak. Igen, a kereszténységben is, csak itt "hagyományos családmodellnek", meg "konverzatív értékrendnek" nevezik. A lényeg ugyanaz: a férfi azt csinál, amit akar, amíg nem árt közvetlenül másoknak. A nő pedig maradjon a fenekén, engedelmeskedjen, és csinálja azokat a munkákat, amiért sem pénz, sem presztízs nem jár.
2021. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
70%
Gyakorlatilag Mohamed halála után szétvált már az új vallás. Az egyik csapat szerint csak az öreg leszármazottja vagy rokona( akkor a veje) lehet az utódja, még mások szerint nem. Ami biztos, hogy a nőket egy válfaja sem tekinti egyenrangúnak a férfiakkal.
2021. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!