Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon mit írhatott Jézus a...

Vajon mit írhatott Jézus a földre a házasságtörő asszony történetében?

Figyelt kérdés
Van erre valami utalás, esetleg valami egyházi hagyomány, teológiai elemzés stb?

2021. márc. 22. 12:00
 1/9 A kérdező kommentje:

János 8:1-11


"Jézus pedig kiment az Olajfák hegyére. De korán reggel ismét megjelent a templomban, és az egész nép hozzásereglett; ő pedig leült, és tanította őket. Ekkor odavezettek az írástudók és a farizeusok egy asszonyt, akit házasságtörésen értek, középre állították, és így szóltak Jézushoz: Mester, ezt az asszonyt házasságtörés közben tetten érték. Mózes azt parancsolta nekünk a törvényben, hogy kövezzük meg az ilyeneket. Hát te mit mondasz? Ezt azért mondták, hogy próbára tegyék, és legyen mivel vádolniuk őt. Jézus pedig lehajolt, és ujjával írt a földre. Amikor továbbra is faggatták, felegyenesedett, és ezt mondta nekik: Aki bűntelen közületek, az vessen rá először követ. És lehajolva tovább írt a földre. Azok pedig ezt hallva, egymás után kimentek, kezdve a véneken. Egyedül ő meg az asszony maradt ott a középen. Mikor pedig Jézus felegyenesedett, és senkit sem látott az asszonyon kívül, így szólt hozzá: Asszony, hol vannak a vádlóid? Senki sem ítélt el téged? Ő így felelt: Senki, Uram. Jézus pedig ezt mondta neki: Én sem ítéllek el téged, menj el, és mostantól fogva többé ne vétkezz!"

2021. márc. 22. 12:01
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmélkedés kapcsán egy olyan magyarázatot hallottam egyszer, hogy az ottlevő farizeusok bűneit írta, hiszen a szívükbe látott. Megtehette volna azt is, hogy kőbe vési a bűneiket, de csak porba írta, mert senkinek a bűnei sincsenek kőbe vésve, nem örökké bélyegzik meg az embert.

Ez csak egy elmélkedés, olvasat. Természetesen nem tudjuk, hogy mit írt Jézus a földre, lehet más megközelítés is.

2021. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a legvalószínűbbnek talán azt az elméletet tartom, hogy a Tízparancsolatot. Így felismerhették, hogy egyikük sem bűntelen.

Ez már csak az én elméletem, de lehet, hogy még a Tízparancsolaton kívül vagy helyett, különböző idézeteket, hogy pl. senkit nem lehet halálos ítélettel súlytani legalább két tanú nélkül. (Amit a törvény ellenére éppen akartak, hiszen a nőt tanúk nélkül vitték oda elé és a tanúnak kellett törvény szerint az első követ dobnia és a hamis tanúnak ugyanaz a büntetés járt, amit az kapott volna, aki ellen hamisan tanúskodott. Szóval, ha valami ilyesmit felirt a homokba, az ütött volna, szerintem.)

Én úgy gondolom a törvénnyel és az ítélkezéssel kapcsolatosan írt valamit és ezzel szembesítette őket a Tórában leírtakkal és a saját tetteikkel, bűneikkel.

Az, hogy a bűneiket írta fel... igen, ezt is hallottam már. Nem mondom, hogy nem lehet, csak nekem kicsit valószínűtlennek tűnik. Sokan voltak ott. Meddig írt? Mindenki bűnét? És mennyire pontosan? Az csak egy embernek szól, de amit írt nyilván mindenkinek szólt, mindenki értette. Tehát, valami egyetemes dolog lehetett szerintem, amit aztán mindenki magára értett. Igen, a bűneik, de valami sokkal általánosabb módon. Szerintem idézve, bizonyos írás szakaszokat. pl. A Tízparancsolatot meg mondjuk különböző részeket az Ószövetségből, amit rögtön megértettek.

2021. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Szerintem egyértelmű, hogy a vádlók életének bűnös titkait. Hogy ezt a Tízparancsolat által, vagy a konkrét bűnök leírása által azt nyilván nem tudhatjuk, de ahogyan a második és harmadik kommentelő is írta, valamilyen módon érintette őket a dolog, hiszen megszűntek vádolni.


Üdv. Péter

2021. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ez olyan, mint a mobiltelefon nyomkodás. Ha valaki nem akar beszélni, megismerni valakit, akkor elkezdi nyomkodni a telefonját.
2021. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Jézus semmit sem írt! Vagy arra gondolsz, amit mondott, cselekedett még de nem fért bele a keresztény görög iratokba?

Én azt gondolom, a megmentésünkhöz nem szükséges. Inkább kérdezzük meg magunktól, tesszük-e azt amit kért?

Hirdetjük-e Isten Királyságát? Dániel 2:44 Máté 24:14

2021. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


#6 de hiszen direkt beírtam a Bibliai idézetet!

2021. márc. 22. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:
"és mostantól fogva többé ne vétkezz"
2021. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 lehetne ez is, de valószínűbb a 2-3-4, mivel eltakarodtak azonnal a vádlók. a #8 esetében ez nem történt volna.
2021. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!