Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a katolikus...

Mi a véleményetek a katolikus papokról?

Figyelt kérdés

Nem a hírekben megjelenő dolgokra gondolok, hanem a személyes tapasztalatok után.


Én csak a Wikin ismertem meg jobban pár egyházi személyt, miután jópárszor írogattunk egymásnak vallási témában, de ezek után rettentő ellenszenvesek lettek.



2021. márc. 27. 19:45
A kérdező szavazást indított:
Szimpatikusak nekem
Olyanok mint más ember, semmi "szent" nincs bennük
Ellenszenvesek
Rettentő képmutatók (álszentek)
37 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

D

mindegyik más

2021. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Van köztük mindenféle, vannak nagyon jó papok, akik jófejel és tényleg elkötelezettek a hivatásuk iránt, de vannak befásult, ellenszenves, képmutató papok is sajnos. Azért szerencsére én sok normális papot ismerek. De van egy kettő olyan ismerősöm is, aki nagyon rosszul választott hivatást szerintem. :(
2021. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Én a 2 végletet ismertem.

Az egyik ez az ellenszenves mániákus megszállott.

Meg a kedves ember, aki a hívekhez tud szólni, de az átlag ember is issza a szavait (az lennék én).

Aki nem küldene mindenkit egyből a pokolra, hanem tényleg értelmes és tanító jelleggel tud prédikálni.

2021. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
21%

Én csak egy r.k. szerzetest ismertem jobban. Írtam neki sok hosszú levelet, amelyben felvetettem húzósabb témákat is, pl. amelyekben a római katolikus tanítás ellene megy a Bibliának. A hosszú leveleimre rövid válaszok jöttek, gyakorlatilag annyi, hogy örül neki, hogy kiérlelt nézeteim vannak, de a további segítségemre nem tartott igényt, mondván, van elég segítség az életében. Amúgy, ha abban a szerzetesi közösségben, ahová tartozott, elkezdte volna a Biblia szerinti életet élni, hamar kinézték volna, és bolondnak vagy lázadónak tartották volna őt. Valószínűleg ez volt a valódi ok, hogy csak elméletben fogadta el, amiket írtam, és nem lépett semmit.

üdv Stefán

2021. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

"A hosszú leveleimre rövid válaszok jöttek, gyakorlatilag annyi, hogy örül neki, hogy kiérlelt nézeteim vannak, de a további segítségemre nem tartott igényt, mondván, van elég segítség az életében."

Fogadd el, hogy a hülyeségeidre nem sokan tartanak igényt :D

2021. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Van amelyik értelmes és van amelyik kevésbé :D
2021. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
3%

A róm.kat papoknak a Biblia is hülyeség:


"

Igaz ez a beszéd: Ha valaki püspökséget kiván, jó dolgot kíván.

Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes, illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;

Nem borozó, nem verekedő, nem rút nyereségre vágyó; hanem szelíd, versengéstől ment, nem pénzsóvárgó;

Ki a maga házát jól igazgatja, gyermekeit engedelmességben tartja, minden tisztességgel;

(Mert ha valaki az ő tulajdon házát nem tudja igazgatni, mimódon visel gondot az Isten egyházára?)

"

(Biblia)

2021. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki a saját üdvéért felelős, Stefán. Ha valaki kell igazítani, azt Isten képes megoldani. Ebben higgy, ne abban, hogy te akarod végezni az ő feladatát.
2021. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%
Vallásosak.
2021. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Bizonyára nem lehet általánosítani. Bizonyára vannak köztük komoly hívő lelki emberek is Istennek elhívott szolgái. Csak úgy mint bárhol máshol. Végül is a legnagyobb keresztény felekezet a katolikus egyház. És hát dogmáit tekintve..hogy is mondjam van bőven tenni való.
2021. márc. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!